Polskie Radio
Section05
plebiscyt

"Nieprzeciętni 2019" - ostatni tydzień głosowania!

Naukowcy, life designerzy, działacze społeczni, instruktorzy, sportowcy, wolontariusze, aktywiści i pasjonaci - to finaliści plebiscytu radiowej Czwórki "Nieprzeciętni 2019". Jeszcze tylko do 9 czerwca na stronie czworka.online można głosować na swojego faworyta i zdobywać nagrody. Zwycięzca ogłoszony zostanie 18 czerwca podczas gali finałowej, którą uświetni koncert Meli Koteluk.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Nieprzeciętni 2019 Hanna Dołęgowska Mela Koteluk Orina Krajewska Dariusz Aksamit Marta Zalewska konkurs plebiscyt

"Wydarzenie Historyczne Roku". Głosowanie trwa do 15 maja

Można już głosować w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku". Plebiscyt organizowany jest po raz 12. przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Jego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą.
Zobacz więcej na temat:  Marta Januszewska Muzeum Historii Polski plebiscyt

Prof. Fabianowski: re-lektura Mickiewicza bywa jak olśnienie

- Często spotyka się, czy na forach internetowych, czy w jakiś wspomnieniowych publikacjach, wynurzenia na temat powrotu do lektur szkolnych. Bo wiadomo, że lektury szkolne czytane są pod presją i z definicji się ich nie lubi. I później, np. przy okazji czytania lektur z własnymi dziećmi, nagle człowiek odkrywa, jakie to jest piękne - mówił w Dwójce profesor UW.
Zobacz więcej na temat:  Adam Mickiewicz Paweł Siwek KULTURA literatura plebiscyt