Polskie Radio
Section05
podlaskie

"Siedzą w więzieniu po prostu za nic". Akcja solidarności z Polakami aresztowanymi na Białorusi

Z aresztowanymi i przebywającymi w białoruskim więzieniu liderami Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem solidaryzowali się w niedzielę w Białymstoku uczestnicy cyklicznej akcji, która odbyła się przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stoją tam symboliczne portrety Borys i Poczobuta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podlaskie Białystok Białoruś Andżelika Borys Andrzej Poczobut reżim

Rząd wprowadzi obostrzenia epidemiczne? Wiceszef MZ wyjaśnia

- Na bieżącą sytuację epidemiczną będziemy reagować regionalnie. Chcemy powiązać ze sobą trzy parametry: liczbę zaszczepionych osób, zakażeń i hospitalizacji w danym regionie - powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że trwa dyskusja na ten temat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony lubelskie podlaskie mazowieckie Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia zdrowie pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 sars-cov-2

W polskiej strefie przygranicznej znaleziono ciało. To 24-letni obywatel Syrii

Podlascy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono na polu w okolicach Kuźnicy. - Dokumenty potwierdzają wjazd tego mężczyzny na teren Białorusi w połowie września - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl podinspektor Tomasz Krupa z biura prasowego podlaskiej policji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podlaskie policja służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie Białoruś

Żołnierze WOT odnaleźli i udzielili pomocy grupie migrantów. Jest wśród nich czworo dzieci

W niedzielę wieczorem patrol żołnierzy WOT na Suwalszczyźnie zlokalizował i udzielił pomocy grupie migrantów pochodzenia syryjskiego oraz tadżyckiego. Wśród tych osób była czwórka dzieci. Żołnierze udzielili pomocy medycznej, nakarmili, a następnie przekazali migrantów Straży Granicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Suwalszczyzna wojsko podlaskie służby i bezpieczeństwo Wojska Obrony Terytorialnej pomoc

Trwa święto muzyki cerkiewnej w Białymstoku

Utwory muzyki cerkiewnej, pochodzące zarówno z okresu początków chrześcijaństwa, jak i czasów współczesnych, wykonywane przez chóry z całego świata – kilku- i kilkudziesięcioosobowe. W Białymstoku trwa 40. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2021". – Muzyka cerkiewna to modlitwa, do której kiedyś stworzono muzykę, a nasz festiwal jest nazywany "festiwalem śpiewającej duszy" – powiedział w "Trójce przed południem" dyrektor wydarzenia Mikołaj Buszko.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler Trójka Białystok MUZYKA muzyka hp cerkiew prawosławna Hajnówka Podlasie podlaskie chór