Polskie Radio
Section05
prywatyzacja

Prywatyzacja PZU. "To jedna z największych afer III RP"

Trybunał Stanu pod koniec marca ma zdecydować o tym, czy Emil Wąsacz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności konstytucyjnej. Minister skarbu w rządzie AWS-UW oskarżany jest o nieprawidłowości m.in. przy prywatyzacji PZU. W Kulisach Spraw o kontrowersjach wokół Emila Wąsacza i jego działań mówił Wojciech Surmacz, szef Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  PZU Kulisy Spraw prywatyzacja Trybunał Stanu

TS odroczył rozprawę Emila Wąsacza. "Brakuje determinacji"

Do 31 marca Trybunał Stanu odroczył decyzję, czy z powodu przedawnienia umorzyć sprawę odpowiedzialności konstytucyjnej b. ministra skarbu w rządzie AWS Emila Wąsacza. Jest on oskarżony o nieprawidłowości z lat 90. przy prywatyzacji PZU, TP SA i Domów Towarowych "Centrum". Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 dr hab. Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista i Wojciech Surmacz, szef Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  PZU prywatyzacja Trybunał Stanu

Wicepremier: zaproszono nas do prywatyzacji na Białorusi

Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się m.in. z szefem białoruskiego państwa Aleksandrem Łukaszenką i premierem Andriejem Kabiakouem. Rozmawiano o gospodarce. Białoruski premier poprosił Polskę o wsparcie jej kandydatury do Światowej Organizacji Handlu, a także zaproponował kupno energii elektrycznej z budowanej w Ostrowcu elektrowni atomowej. Resort rozwoju ocenił w swoim komunikacie, że wizyta urzędników i polskich biznesmenów w Mińsku to nowe "otwarcie" w relacjach Białorusi i Polski.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś GOSPODARKA Mateusz Morawiecki prywatyzacja Raport Białoruś