Polskie Radio
Section05
ptaki

Migracje ptaków pod znakiem zapytania. Dlaczego niektóre gatunki zostają na zimę w Polsce?

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczynają się migracje ptaków. Bociany już są w drodze do cieplejszych krajów, ale żurawie jeszcze się wahają i w niektórych rejonach Polski można obserwować ich siedliska. Co więcej, niektóre gatunki decydują się na nieopuszczanie naszego kraju. Z czego wynikają zmiany w ptasich podróżach?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Kowarski ptaki ptaki wędrowne Piotr Firan natura przyroda migracja ptaków wędrówki ptaków dokarmianie ptaków

Zatrucia psów w Warszawie. Radni PiS żądają wyjaśnień od Rafała Trzaskowskiego i wzywają do działania

Prawo i Sprawiedliwość zawnioskowało na sesji Rady Warszawy do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego o informację na temat przyczyn przypadków zatruć psów zgłaszanych przez mieszkańców. Radni PiS chcą również dowiedzieć się, jakie działania w tej sprawie zostały podjęte przez służby miejskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość PSY zwierzęta ptaki zatrucie pies mazowieckie regiony

Piosenki o ptakach. Czy ptaki mogą dać koncert?

W "Muzycznych podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy o ptasich trelach i o piosenkach związanych z ptakami. Czy ptaki mogą dać koncert? Oczywiście! Szczególnie latem możemy usłyszeć, jak śpiewają. Niebawem, wraz z nadejściem jesieni ptaki zaczną odlatywać do cieplejszych krajów i zrobi się ciszej, ale gdy przyjdzie wiosna, ptaki powrócą i znów będą wyśpiewywać swoje trele. 
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże ptaki Izabela Żukowska