Polskie Radio
Section05
rakieta

Rakieta pod Bydgoszczą. Szef BBN o dużej luce legislacyjnej

Szef BBN Jacek Siewiera odnosząc się do sytuacji z grudnia 2022 roku, kiedy rosyjska rakieta wleciała w naszą przestrzeń powietrzną, wskazuje, że przepisy nie regulowały czy odpowiedzialność za podejmowanie decyzji o przechwyceniu i ew. strąceniu obiektu, spoczywa na ministrze obrony narodowej czy dowódcy operacyjnym.
Zobacz więcej na temat:  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego BBN Jacek Siewiera MON POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej rakieta Bydgoszcz

Tomczyk oskarża poprzednie kierownictwo MON. Błaszczak wzywa do odtajnienia raportu NIK

Były szef MON Mariusz Błaszczak oświadczył, że w raporcie NIK jest potwierdzenie, że wszystko, co mówił ws. rakiety pod Bydgoszczą, było prawdą. Zarzucił wiceministrowi obrony Cezaremu Tomczykowi, że kłamie, mówiąc, iż, wprowadzał on opinię publiczną w błąd. Wezwał Tomczyka do odtajnienia raportu NIK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Cezary Tomczyk Wojsko Polskie rakieta

Kolejny test pocisków manewrujących Korei Północnej. Wszystko nadzorował Kim Dzong Un

Korea Północna po raz drugi w ciągu tygodnia przetestowała nowe strategiczne rakiety manewrujące. To pociski wystrzeliwane z łodzi podwodnej. Według północnokoreańskiej agencji informacyjnej KCNA przyspieszane są zbrojenia nuklearne marynarki wojennej. Wszystko nadzorował przywódca Korei Północnej.
Zobacz więcej na temat:  Korea Północna Kim Dzong Un ćwiczenia wojskowe rakieta ŚWIAT Azja

Vedant Patel: współpraca Moskwy i Pjongjangu powinna budzić obawy całego świata

To jasne, że Putin korzysta na współpracy z Koreą Północną - ocenił rzecznik Departamentu Stanu USA Vedant Patel, pytany o efekty przekazanych przez reżim w Pjongjangu rakiet balistycznych, używanych przez Rosji na Ukrainie. Wskazał tez, że USA bacznie przyglądają się staraniom Korei Północnej, by pozyskać własne zaawansowane technologie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Rosja Korea Północna rakieta

PR24 Nie będzie dostaw Taurusów dla Ukrainy. "Niemcy dramatycznie zredukowały zapasy uzbrojenia"

Niemcy nie przekażą Ukrainie pocisków manewrujących Taurus. Bundestag odrzucił wniosek w tej sprawie. - Niemcy mają problem, bo przez długie dziesięciolecia odcinali kupony od czasów pokoju i przekonania, że w Europie nie będzie już wojen. Redukowano niemiecką armię, zredukowano dramatycznie zapasy sprzętu, a ten nowy zamawiano oszczędnie - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. obronności Juliusz Sabak (Defence24.pl).  
Zobacz więcej na temat:  Niemcy broń Ukraina rakieta