X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
samorząd

Debata Dnia. Publicyści o wynikach wyborów samorządowych

- W wyborach samorządowych każdy może ogłosić swój sukces. Każdy bowiem "coś ugrał" - powiedziała w Debacie Dnia Anna Sarzyńska z Telewizji Polskiej, odnosząc się do podanych przez Państwową Komisję Wyborczą wyników wyborów samorządowych. W Polskim Radiu 24 rezultat głosowania komentował również Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe polityka samorząd

Co muszą finansować samorządy?

Łącznie w budżetach wszystkich samorządów przewidziane są w roku 2018 dochody w wysokości 255,5 mld zł i wydatki 281,9 mld zł. Planowane dochody budżetu centralnego to 355,7 mld zł, a wydatki 397,2 mld zł. Duża część wydatków budżetu centralnego przekazywana jest jednostkom samorządowych w postaci dotacji i subwencji. Tak więc – wójtowie, burmistrzowie i marszałkowie województw dysponują co najmniej takimi samymi środkami jak minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski wybory samorządowe 2018 samorząd