Polskie Radio
Section05
startup

Polska start-upowym zagłębiem? Możemy uczyć się od Izraela

Podczas swojego expose premier Mateusz Morawiecki jako jeden ze wzorów dla polskiej gospodarki stawiał izraelską innowacyjność. Ten 8,5-milionowy kraj w przeliczeniu per capita ma największą na świecie wartość inwestycji technologicznych, największa liczbą  naukowców, specjalistów i patentów. Sektor technologiczny tworzy aż 18 proc. rocznego dochodu narodowego i 30 proc. wartości eksportu.
Zobacz więcej na temat:  Izrael start-up startup technologie innowacyjna gospodarka innowacyjność innowacje firmy Błażej Prośniewski

Polska innowacyjna jak Finlandia. Powstało centrum startupów

Kilkunastu przedstawicieli polskich startupów rozmawia w Finlandii ze swoimi miejscowymi odpowiednikami. Polskich innowatorów zabrał na miejsce prezydent Andrzej Duda, który składa wizytę w Helsinkach. Z kolei w Polsce otworzono dziś miejsce, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą wymieniać się doświadczeniami. Finlandia uchodzi za jeden z najbardziej innowacyjnych krajów w Europie, czy tak samo może być z Polską?
Zobacz więcej na temat:  Finlandia start-up startup

Warszawska giełda otwiera się na startupy

Dzisiaj w Warszawie porozumienie o współpracy podpisały Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Beesfund - największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej platforma, która współpracuje przy emisjach spółek, a potem pomaga im także pozyskiwać kapitał na dalszy rozwój. Porozumienie zakłada powstanie Akceleratora, który będzie ułatwiał zainteresowanie startupami wśród spółek giełdowych.
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych startup