Polskie Radio
Section05
startup

Warszawska giełda otwiera się na startupy

Dzisiaj w Warszawie porozumienie o współpracy podpisały Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Beesfund - największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej platforma, która współpracuje przy emisjach spółek, a potem pomaga im także pozyskiwać kapitał na dalszy rozwój. Porozumienie zakłada powstanie Akceleratora, który będzie ułatwiał zainteresowanie startupami wśród spółek giełdowych.
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych startup

European Start-up Days szansą na biznesowy sukces

Bezwodna myjnia samochodowa, inteligentny kosz na śmieci, interaktywna podłoga, personalizowany suplement diety, platforma społecznościowa dla influencerów - już za tydzień najbardziej innowacyjne pomysły na biznes zaprezentowane zostaną podczas konferencji European Start-up Days w katowickim Spodku. Stu laureatów konkursu Start-up Challenge spotka się z ekspertami i mentorami, politykami, przedsiębiorcami, organizacjami wsparcia biznesu, przedstawicielami mediów i doświadczonymi start-upowcami.
Zobacz więcej na temat:  start-up startup

Banki stawiają na innowacyjne start-upy

Rynek finansowy staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie. Duża w tym zasługa innowacyjnych start-upów pracujących nad rozwiązaniami, które mogą zrewolucjonizować bankowość. Dlatego instytucje finansowe wybierają współpracę zamiast konkurencji z tymi podmiotami. Z początkiem marca PKO Bank Polski uruchomił kolejny konkurs dla innowacyjnych start-upów z branży finansowej. Celem jest ułatwienie komercjalizacji najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań. 
Zobacz więcej na temat:  bank innowacje PKO BP start-up startup

Start-upy: doczekamy się w końcu polskiego jednorożca?

Choć start-upy w Polsce mogą liczyć na coraz większe wsparcie państwa, to nadal czekamy jeszcze na powstanie u nas jednorożca, czyli młodej, innowacyjnej firmy, której wartość przekroczyłaby 1 mld dolarów. Takie inicjatywy jak Witelo dają jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, któremuś z polskim start-upów uda się być może powtórzyć sukces Skype’a.
Zobacz więcej na temat:  start-up startup PZU firma firmy fundusze inwestycyjne Błażej Prośniewski Dariusz Kwiatkowski