Polskie Radio
Section05

Unia Europejska

Europoseł PiS: rządzący od 40 lat UE są w stanie paniki

- Manfred Weber zachowuje się w Polsce skandalicznie mówiąc, że polski rząd nie realizuje polskich interesów. Robi tak dlatego, że ci, którzy od 40 lat wciąż rządzą Unią Europejską, są w stanie paniki, bo pojawiła się szansa nadkruszyć ten monopol władzy – powiedział w "Sygnałach dnia" prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Legutko wybory do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość Katarzyna Gójska

Jacek Saryusz-Wolski: Donald Tusk nie spełnił oczekiwań

- Donald Tusk nie zrobił nic z Polskiej agendy, ani w sprawie polityko wobec Rosji czy Ukrainy, w sprawie brexitu, dodał oliwy do ognia jeśli chodzi o stosunki z USA. Występując przeciwko Polsce przekroczył czerwoną linię – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski kandydat do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Saryusz-Wolski Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Rada Europejska Donald Tusk

Młodzi politycy o wyborach do Parlamentu Europejskiego

W sobotę miały miejsce konwencje Prawa i Sprawiedliwości, partii Wiosna oraz Krajowa Rada Platformy Obywatelskiej. O propozycjach ugrupowań adresowanych do młodych ludzi rozmawiali w Polskim Radiu przedstawiciele młodzieżówek Forum Młodych PiS, Młodych Demokratów PO, Klubu Młodych Kukiz 15, Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego oraz Wiosny Roberta Biedronia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość partia Wiosna Kukiz'15 wybory do Parlamentu Europejskiego Parlament Europejski

Komentarze po konwencji PiS. "Akcent na politykę społeczną"

- PiS wyciągnęło wnioski z piątki Kaczyńskiego i tego, że się sprawdziła - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń, dziennikarz, komentator z think tanku FIBRE. Do tematu odnieśli się również eksperci i publicyści: prof. Mieczysław Ryba (KUL), Adrian Stankowski (GPC) oraz Grzegorz Osiecki (DGP).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński Wrocław wybory do Parlamentu Europejskiego konwencja PiS we Wrocławiu Parlament Europejski POLSKA polityka Adrian Stankowski Grzegorz Osiecki

Co dalej z gospodarką opartą na węglu? Komentarze ekspertów

- Pomimo prób tłumaczenia, nasi koledzy z zachodu nadal uważają, że dekarbonizacja jest konieczna. Również w Polsce jest wiele sił antywęglowych, które negatywnie wpływają na młodzież - mówił w Debacie Polskiego Radia 24 Wacław Czerkawski, przewodniczący Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych województwa śląskiego.
Zobacz więcej na temat:  węgiel energetyka górnictwo Anna Grabowska gospodarka polska