Polskie Radio
Section05

videoOnly

Polskie Radio 24 Ziobro trafi przed komisję? "Będą robić z niego męczennika"

- Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i każdy ma obowiązek stawić się przed komisję śledczą, czy mu się to podoba, czy nie, czy pytania, które będą zadawane, będą dla niego wygodne, czy nie. Żyjemy w państwie demokratycznym, w którym wszyscy mamy te same zasady - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Wcisło (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sylwia Białek Zbigniew Ziobro Prawo i Sprawiedliwość komisja śledcza ds. Pegasusa

POLSKIE RADIO 24 Kogo wystawi Lewica w wyborach? "Biejat byłaby świetną kandydatką"

- Od początku mówiłam, że Lewica jest kobietą i moje serce wyrywa się do Magdy Biejat (…) Byłaby świetną kandydatką. Była bardzo dobrą kandydatką na prezydentkę Warszawy, doskonale wie, z czym się wiąże tego typu kampania - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Ueberhan (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce Katarzyna Ueberhan Magdalena Biejat lewica wybory prezydenckie

POLSKIE RADIO 24 Posłanka PiS o Nawrockim: będzie sprawował funkcję w IPN

- Tu nie będzie z pewnością pan Karol Nawrocki w jakikolwiek sposób nadwyrężał ani oszukiwał, proszę się o to nie obawiać. To nie są ani standardy dr. Nawrockiego, ani nasze - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska (PiS), komentując podróże prezesa IPN po zgłoszeniu przez niego kandydatury w wyścigu prezydenckim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne Karol Nawrocki Instytut Pamięci Narodowej IPN

POLSKIE RADIO 24 Sprawa Collegium Humanum. "Przyjmuję wyjaśnienia Hołowni"

- Wpisać się na uczelnię, a studiować to dwie różne rzeczy. Przyjmuję wyjaśnienia marszałka Hołowni, że nigdy tam nie studiował, nie ma dyplomu, dla mnie sprawa jest jasna. Dziś wszystko jest jawne, nie sądzę, że mówiłby nieprawdę. To rzeczywiście może być akcja jego przeciwników politycznych albo kogoś, kto mu źle życzy w wyborach prezydenckich - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Lubczyk - (PSL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia

POLSKIE RADIO 24 Nawrocki startuje. Szczucki: nasz kandydat do końca

- Absolutnie uważam, że Karol Nawrocki będzie naszym kandydatem do końca. Trzeba tylko dobrze poprowadzić tę kampanię, z dużym wysiłkiem i zaangażowaniem, zapracować na jego rozpoznawalność i przekonać do jego programu - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Szczucki (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce Karol Nawrocki Krzysztof Szczucki

POLSKIE RADIO 24 Trzaskowski kandydatem KO. "To musi być głos nas wszystkich"

- Wszystkie ręce na pokład - taki był sens prawyborów w Koalicji Obywatelskiej. Były po to, by nas wszystkich obudzić, zmotywować, żebyśmy wszyscy stanęli do prac w kampanii - po to, żeby była zwycięska. Doskonale wiemy, że nie będzie ona łatwa - mówiła w Polski Radiu 24 Urszula Augustyn (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce Karol Nawrocki Urszula Augustyn Platforma Obywatelska koalicja obywatelska wybory prezydenckie

STREFA WPŁYWÓW Sędzia zastraszana przez prokuraturę ws. śmierci ojca Ziobry. "Widać rękę ówczesnego ministra"

- Na etapie postępowania aktywności Zbigniewa Ziobry nie widać, natomiast fakt, że zostało ono zainicjowane dwa dni przed ogłoszeniem wyroku, oraz konieczność kontynuowania tego postępowania budzi bardzo poważne wątpliwości. Chodziło o to, aby zastraszyć sędzię Agnieszkę Pilarczyk - mówiła w "Strefie Wpływów" prokurator Katarzyna Kwiatkowska, dyrektorka Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej, komentując sprawę śmierci ojca Zbigniewa Ziobry.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA Roch Kowalski Renata Grochal Jacek Czarnecki Zbigniew Ziobro prokuratura sądownictwo

STREFA WPŁYWÓW Co z ekstradycją Sebastiana M.? "Mamy to pod kontrolą"

- Można pomyśleć, że ten, kto ma duże pieniądze i znajomych prawników, może sobie siedzieć w Dubaju i włos mu z głowy nie spadnie. Natomiast wobec obywatela, który np. ukradnie batonik, są wnioski o tymczasowe aresztowanie. Sprawa Sebastiana M. w niedługim czasie nabierze tempa - zapewniała w "Strefie Wpływów" prokurator Katarzyna Kwiatkowska, dyrektorka Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA Roch Kowalski Renata Grochal Jacek Czarnecki Dubaj sądownictwo prokuratura