Polskie Radio
Section05
Wiadomości z kraju

CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczono broń

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało w Rudzie Śląskiej laboratorium narkotyków. W ręce policji wpadły ponad trzy litry mefedronu, broń palna i specjalistyczny sprzęt do produkcji narkotyków syntetycznych. Zatrzymano dwóch podejrzanych mieszkańców Mikołowa.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP policja ruda śląska regiony służby i bezpieczeństwo narkotyki przestępczość areszt POLSKA Śląsk śląskie

JEDYNKA Polska chce wspólnie kupować amunicję dla Ukrainy. Macierewicz: to gwarancja naszego bezpieczeństwa

- To decyzja o olbrzymim znaczeniu dla Polski, bardzo daleko idących konsekwencjach gospodarczych, dająca rozwój Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale także gwarantująca nam bezpieczeństwo i rozwój polskiej armii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprezes PiS i były szef MON Antoni Macierewicz komentując przystąpienie Polski do porozumienia o wspólnych zakupach amunicji dla Ukrainy.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska Grupa Zbrojeniowa wojna na Ukrainie przemysł Antoni Macierewicz

Ataki polityków PO na media publiczne. Antoni Macierewicz: ich zaplecze się tego domaga

- Platforma Obywatelska próbowała zlikwidować media publiczne już wtedy, kiedy rządziła poprzednio, ten program już wtedy był realizowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprezes PiS i były szef MON Antoni Macierewicz. - Widać, że ich zaplecze polityczne ciągle się tego domaga, jest to rzecz najważniejsza do zrealizowania, warunek wsparcia dla Tuska - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz polityka Platforma Obywatelska opozycja wybory w Polsce media publiczne media Katarzyna Gójska

PR24 Mularczyk o reparacjach: wiele ludzi postrzega II wojnę światową jedynie przez pryzmat Holokaustu

- Wiele ludzi postrzega II wojnę światową jedynie przez pryzmat Holokaustu, absolutnie nie widząc polskich, cywilnych ofiar wojny, serbskich, białoruskich czy ukraińskich. To jest problem z narracją, która funkcjonuje w świecie – powiedział w "Poranku PR24" wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Arkadiusz Mularczyk Adrian Klarenbach Niemcy dyplomacja POLSKA reparacje wojenne polityka Polityka zagraniczna Polski

SONDAŻ "Tusk ich wszystkich połknie albo po kątach porozstawia". Paweł Kukiz o wspólnej liście opozycji

- Przy metodzie d'Hondta przeliczania głosów na mandaty najlepiej jest startować w wyborach w jednym bloku, ale nie dziwię się partiom opozycyjnym, które nie chcą iść z Donaldem Tuskiem, bo on ich wszystkich połknie - ocenił lider Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż PiS Platforma Obywatelska wybory Kukiz'15 Paweł Kukiz

ALERT POGODOWY Na południu wiosna, na północy ostrzeżenia. Sprawdź prognozę IMGW na piątek

W piątek najcieplej będzie na południu kraju, termometry pokażą tam nawet 20 stopni Celsjusza  - poinformowała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Mieszkańcy północy Polski powinni także przygotować się na opady deszczu i możliwe burze, meteorolodzy ostrzegają także przed silnym wiatrem nad morzem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW społeczeństwo bezpieczeństwo na drodze wiatr Radio kierowców alert pogodowy

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi dziś Markową. Odda hołd rodzinie Ulmów

W Markowej na Podkarpaciu prezydent Andrzej Duda weźmie dziś udział w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. 79 lat temu Niemcy zamordowali w Markowej małżeństwo Józefa i Wiktorię Ulmów, ich siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone, oraz ośmioro ukrywanych w gospodarstwie Żydów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent HISTORIA II wojna światowa Żydzi Ulmowie

TYLKO U NAS Co z wcześniejszymi emeryturami dla nauczycieli? Przemysław Czarnek zapowiedział prezentację projektu ustawy

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że wiosną zostanie zaprezentowany projekt ustawy dotyczący wcześniejszych emerytur dla nauczycieli. Minister odniósł się też do ogólnej sytuacji w polskiej oświacie. Zapewnił, że rząd planuje dalsze inwestycje w tym obszarze i prowadzi działania, by poprawić warunki pracy kadry pedagogicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła nauczyciel

Minister Czarnek: mamy potężny atak ideologiczny na rodzinę i na autorytety, takie jak św. Jan Paweł II

- To moi przeciwnicy zajmują się ideologią w szkołach, to oni chcą seksualizować dzieci, a ja, jeżeli zajmuję się tą kwestią, to tylko po to, żeby ich powstrzymać, żeby powstrzymać falę ideologizacji polskich dzieci w szkołach - podkreślił w audycji "W otwarte karty" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka Ministerstwo Edukacji i Nauki Jan Paweł II edukacja