X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
witold gadomski

Rośnie wskaźnik PMI dla Polski. Komentarze ekspertów

Indeks PMI dla przemysłu w Polsce w wyniósł w styczniu 54,8 proc., natomiast prognoza wynosiła 54 proc. Poprzednio wskaźnik był na poziomie 54,3 proc. – mamy więc wzrost trzeci miesiąc z rzędu. Rząd planuje, że wzrost gospodarczy wyniesie w tym roku 3,6 proc . O prognozach dotyczących polskiej gospodarki mówili w audycji Puls Gospodarki Marek Dietl, Instytut Sobieskiego; Marek Kłoczko, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej; Witold Gadomski, „Gazeta Wyborcza”.
Zobacz więcej na temat:  przemysł wzrost gospodarczy witold gadomski

Rosną ceny prądu i gazu

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy dystrybutorów energii elektrycznej. Zgodnie z nowymi stawki, Polacy zapłacą za prąd 1,5-4 procent więcej niż dotychczas. Wzrosnąć mają również ceny gazu dla przedsiębiorstw. W Pulsie Gospodarki sprawę komentowali Marek Kłoczko z Krajowej Izby Gospodarczej, Piotr Soroczyński z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Witold Gadomski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia finanse gaz ziemny prąd ceny witold gadomski energia elektryczna podwyżki cen

Kwota wolna od podatku. Znamy plany Morawieckiego

Kwota wolna od podatku dla najmniej zarabiających wyniesie 6,6 tys. zł – zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że osoby zarabiające do np. 11 tysięcy zł rocznie będą mogły korzystać z wyższej niż obecnie kwoty wolnej, ale o malejącej strukturze. Zmiany mogą nastąpić już od stycznia 2017. O wolnej kwocie mówili w audycji Puls Gospodarki Cezary Mech (ekonomista), Mariusz Adamiak (PKO BP) oraz Witold Gadomski („Gazeta Wyborcza”).
Zobacz więcej na temat:  kwota wolna od podatku Mateusz Morawiecki witold gadomski Henryk Kowalczyk Beata Szydło

"Należy oczekiwać, że Polska będzie beneficjentem CETA"

Belgijska Walonia wycofała swoje weto ws. umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą. Dzięki temu, podpisanie dokumentu przez obie strony będzie możliwe. W Pulsie Gospodarki o plusach i minusach CETA mówili Paweł Pelc z Agencji Ratingu Społecznego, Maciej Stańczuk z Pracodawców RP i Witold Gadomski z „Gazety Wyborczej”.
Zobacz więcej na temat:  CETA GOSPODARKA Kanada Unia Europejska Walonia witold gadomski

Kwota wolna od podatku w 2018 roku

Kwota wolna od podatku ma być zmieniona w 2018 mimo że dotychczasowe przepisy zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Powodem był brak mechanizmu gwarantującego wzrost kwoty wolnej do poziomu zapewniającego minimum egzystencji. Obecne przepisy wygasają 30 listopada tego roku. Gośćmi Pulsu Gospodarki byli ekonomista Cezary Mech, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Konfederacja Lewiatan) i Witold Gadomski (Gazeta Wyborcza).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kwota wolna od podatku Trybunał Konstytucyjny witold gadomski

NBP: koszty zwrotów spreadów dla frankowiczów mogą sięgnąć nawet 8 mld złotych

Narodowy Bank Polski wypowiedział się nt. prezydenckiego projektu ustawy frankowej. Z wyliczeń NBP wynika, że koszty tej ustawy dotyczące zwrotów spreadów mogą być dwa razy wyższe niż zakładane 4 mld złotych. O sprawie mówili w Pulsie Gospodarki Maciej Stańczuk (Pracodawcy RP), Tomasz Kaczor (Bank Gospodarstwa Krajowego) i Witold Gadomski (Gazeta Wyborcza).
Zobacz więcej na temat:  frank szwajcarski GOSPODARKA NBP witold gadomski