Polskie Radio
Section05
wybory samorządowe 2018

Prof. Kazimierz Kik: ten ruch jest korzystny dla Śląska

Wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej radny sejmiku woj. śląskiego Wojciech Kałuża, który zawierając porozumienie programowe z prawicą zapewnił PiS większość przed pierwszą sesją sejmiku, został w środę wybrany drugim wicemarszałkiem tego regionu. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Kazimierza Kika politologa z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 Śląsk koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PO zapowiada czystki w przypadku koalicji z PiS

- Jeśli się okaże, że w jakimś powiecie jest koalicja szersza niż Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, że jest w tej koalicji też Prawo i Sprawiedliwość, będziemy wyrzucać z Platformy Obywatelskiej ludzi, którzy do tego doprowadzili – powiedział w sobotę przewodniczący wielkopolskich struktur PO, poseł Rafał Grupiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wielkopolskie Rafał Grupiński koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018

Jarosław Gowin: Polaków próbuje się przedstawiać jako naród faszystów

– Ci, którzy zarzucają polskiemu narodowi jakiekolwiek skłonności dotyczące faszyzmu, kompletnie oderwali się od rzeczywistości – powiedział wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Przy okazji trwającego w podrzeszowskiej Jasionce Kongresu 590 wrócił m.in. do obchodów Święta Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Święto Niepodległości Jarosław Gowin Marsz Niepodległości program 500+ Rodzina 500+ Dolny Śląsk społeczeństwo wybory samorządowe wybory samorządowe 2018

Po konferencji szefa PiS. "To przekaz dla elektoratu partii"

We wtorek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej powiedział, że "zwycięstwo PiS w wyborach samorządowych nie podlega najmniejszej wątpliwości". – To przede wszystkim przekaz dla elektoratu tej partii – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018 POLSKA

Debata Dnia: kto zwyciężył w wyborach samorządowych

Jarosław Kaczyński skomentował wyniki wyborów samorządowych podczas wtorkowej konferencji prasowej w siedzibie partii. "Wybory samorządowe są bardzo dobrym prognostykiem przed wyborami parlamentarnymi" - powiedział prezes PiS. Jak ocenił, PiS odniosło w wyborach samorządowych "zdecydowane zwycięstwo", które "nie podlega najmniejszej wątpliwości". W studiu Polskiego Radia 24 goście: Marcin Piasecki, Rzeczpospolita i Paweł Krulikowski, politolog, reo.pl , skomentowali wystąpienie prezesa PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018 polityka

Ekspert: 500 plus nie przekonuje elektoratu wielkomiejskiego

- Jeśli PiS myśli poważnie o zwycięstwie w wyborach parlamentarnych to musi również przedstawić jakąś ofertę mieszkańcom dużych, małych i średnich miast - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre. Temat wyborów samorządowych komentowali również publicysta Piotr Pałka, Tomasz Łysakowski, ekspert ds. komunikacji politycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018

Paweł Kukiz: nie ma takiej opcji, żebyśmy zostali partią

– Absolutnie nie ma takiej opcji, żeby ruch Kukiz'15 przekształcił się w partię polityczną. Nie ma, nie istnieje i nie będzie – oświadczył na antenie Trójki Paweł Kukiz. Niedawno z ugrupowania usunięty został Marek Jakubiak, który proponował przekształcenie klubu poselskiego w partię i pobieranie subwencji.
Zobacz więcej na temat:  polityka wybory samorządowe 2018 Kukiz'15 Paweł Kukiz Marek Jakubiak Trójka POLSKA