Polskie Radio
Section05
Biuro Ochrony Rządu

"Biuro Ochrony Rządu wymaga gruntownej reformy"

- Biuro Ochrony Rządu wymaga gruntownej reformy, bo jego struktura jest stara i skostniała. Wszystko na świecie się zmienia. Także BOR powinien być bardziej dostosowany do dzisiejszych czasów i zagrożeń – powiedział w Polskim Radiu 24 emerytowany oficer służb specjalnych płk. Piotr Wroński. O planach reformy BOR i powołaniu Państwowej Służby Ochrony mówili także ekspert ds. bezpieczeństwa Krzysztof Kubiciel (City Security) i Beniamin Krasicki (Polska Izba Ochrony).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Biuro Ochrony Rządu MSWiA

Rząd chce w miejsce BOR służby skutecznej i profesjonalnej

Dotychczasowy komendant małopolskiej policji, nadinsp. Tomasz Miłkowski, od środy obejmie stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu. Poinformowała o tym premier Beata Szydło. Miłkowski oświadczył, że w BOR potrzebne są zmiany, ale osoby służące w formacji nie mają powodów do obaw. W Debacie Dnia komentarz Tomasza Pietrygi z Rzeczpospolitej i Jarosława Włodarczyka z Press Club Polska.
Zobacz więcej na temat:  Biuro Ochrony Rządu policja MSWiA Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm Mariusz Błaszczak Beata Szydło

Reforma BOR - dobry moment na podjęcie trudnej decyzji

Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony trafił do konsultacji wewnątrzresortowych - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Państwowa Służba Ochrony ma chronić więcej organów administracji rządowej i poprawić bezpieczeństwo ochranianych osób i obiektów. O „reformie” Biura Ochrony Rządu rozmawiali w Polskim Radiu 24 wiceprezes City Security Krzysztof Kubiciel i wiceprezes Polskiej Izby Ochrony Beniamin Krasicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Biuro Ochrony Rządu rząd

Bezpieczeństwo VIP-ów. "Nie ma miejsca na kompromisy"

Ostatnie miesiące nie były szczęśliwe dla Biura Ochrony Rządu. Najpierw doszło do incydentu z udziałem kolumny prezydenckiej, a ostatnio wypadkowi uległ samochód, którym podróżowała premier Beata Szydło. W Polskim Radiu 24 o bezpieczeństwie polskich VIP-ów mówił Krzysztof Kubiciel, ekspert ds. bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Biuro Ochrony Rządu rząd Beaty Szydło Oświęcim

CBA w PKP. "Dobrze, że zaczęły się aresztowania na kolei"

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Jak informuje rzecznik CBA, Temistokles Brodowski, wśród zatrzymanych są: dyrektor biura bezpieczeństwa PKP i oficer Biura Ochrony Rządu. - Bardzo dobrze, że zaczęły się aresztowania na kolei. PKP od dawna budziło podejrzenia o uczciwość – mówił w audycji Punkt Widzenia publicysta Witold Gadowski.
Zobacz więcej na temat:  CBA Światowe Dni Młodzieży korupcja Biuro Ochrony Rządu terroryzm PKP Witold Gadowski

Jaki o zachowaniu opozycji po wypadku premier: kuriozum

- To, co z wypadkiem premier Szydło robią politycy opozycji jest kuriozum, a zbieranie pieniędzy na kierowcę, który spowodował ten wypadek jest przykrym przekazem – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Premier Beata Szydło stanęła w czwartek przed prokuratorem jako świadek w celu złożenia zeznań dotyczących wypadku, do którego doszło 10 lutego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Patryk Jaki Beata Szydło Oświęcim wypadek Biuro Ochrony Rządu