Polskie Radio
Section05
Borys Niemcow

Moskwianie oddali hołd zamordowanemu Borysowi Niemcowowi

Tysiące osób zebrało się w centrum Moskwy, aby uczcić pamięć lidera opozycji Borysa Niemcowa. Polityk został zastrzelony 27 lutego 2015 roku w centrum stolicy Rosji. „Marsz pamięci” w Moskwie ma również charakter demonstracji antyputinowskiej. O uroczystościach upamiętniających Borysa Niemcowa mówił w Polskim Radiu 24 korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Borys Niemcow Rosja Moskwa protest Władimir Putin Maciej Jastrzębski

NASZ WYWIAD "Rosja to kleptokracja, Putin ukrywa miliardy dolarów"

Trzeba trwać przy NATO, bronić Ukrainy, wytropić setki miliardów dolarów Władimira Putina i jego otoczenia, ukryte na Zachodzie. Należy wprowadzić regulacje do sieci społecznościowych, by Kreml nie mógł wykorzystywać trolli i anonimowych kont w celu destabilizacji Zachodu – mówi portalowi PolskieRadio.pl Anders Aslund, ekonomista, który zajmował się m.in. transformacją w Rosji, na Ukrainie i w innych krajach regionu.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja korupcja Władimir Putin Białoruś Borys Niemcow Aleksander Łukaszenka

TYLKO U NAS Żanna Niemcowa: Putin blokuje śledztwo ws. śmierci ojca

Władze blokują śledztwo – to zapewne wskazuje, że ktoś z grona ważnych urzędników czy działaczy państwowych ma związek z tym zabójstwem. Jak można to inaczej interpretować? – pytała Żanna Niemcowa. W sprawie śmierci Borysa Niemcowa powinni być przesłuchani m.in. Ramzan Kadyrow, były szef wojsk wewnętrznych MSW Wiktor Zołotow i inne osoby – uważa córka zamordowanego.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Żanna Niemcowa Władimir Putin Borys Niemcow TYLKO U NAS opozycja demokratyczna Ramzan Kadyrow Czeczenia Europa

Rocznica zabójstwa Niemcowa. "Zginął za to, co mówił"

Mijają dwa lata od śmierci Borysa Niemcowa. Lider rosyjskiej opozycji został zamordowany w centrum Moskwy, w pobliżu murów Kremla. Choć już w kilka dni po śmierci Niemcowa zatrzymano domniemanych zabójców, to do dziś nie ustalono zleceniodawców tej zbrodni. Nieznane są też motywy morderstwa. Polityka wspominała w audycji Świat w Powiększeniu Arleta Bojke, dziennikarka TVP, była korespondentka w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protest Rosja Władimir Putin Borys Niemcow