Polskie Radio
Section05

Chiny

Szczyt UE w Brukseli. Politycy dyskutowali o zmniejszaniu zależności od Chin

O zmniejszaniu zależności Unii Europejskiej od Chin dyskutowali na szczycie w Brukseli przywódcy 27 krajów. Debata była krótka, niespełna dwugodzinna, a wnioski po spotkaniu są bardzo ogólne. Co tylko potwierdza różnice zdań w sprawie relacji z Państwem Środka - informuje Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Unia Europejska pieniądze ŚWIAT Europa GOSPODARKA import

"Środek od środka". Wizyta polskich parlamentarzystów na Tajwanie

- Polska wprawdzie nie utrzymuje kontaktów dyplomatycznych z Tajwanem, ale bardzo nam zależy na współpracy gospodarczej, o tym głównie mówiliśmy z naszej strony. Tajwanowi bardzo zależy na relacjach z Zachodem i na tym, by kwestia bezpieczeństwa w regionie był zauważana - mówił w Polskim Radiu 24 Barbara Bartuś (PiS), szefowa delegacji polskich parlamentarzystów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Tomański Tajwan

Premier Indii z wizytą w Białym Domu. Biden chce "kluczowego partnerstwa", które ograniczy wpływy Chin

Premier Indii Narendra Modi składa dziś oficjalną wizytę w Białym Domu. Podczas spotkań w Gabinecie Owalnym z prezydentem Joe Bidenam i towarzyszących wizycie uroczystości przywódcy USA i Indii mają rozmawiać o zacieśnieniu sojuszu pomiędzy oboma krajami, który ma być przeciwwagą dla rosnących wpływów Chin w regionie - informuje korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Indie Biały Dom Joe Biden Marek Wałkuski polityka