Polskie Radio
Section05

Iran

Irański statek zaatakowany na Morzu Śródziemnym. Podejrzenie zamachu terrorystycznego

Irański kontenerowiec stał się zdaniem Teheranu celem "terrorystów". Armator poinformował, że znajdujący się na wodach Morza Śródziemnego statek został lekko uszkodzony przez ładunek wybuchowy. Według agencji, powołujących się na raport "Wall Street Journal", o atak podejrzewany jest Izrael.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Bliski Wschód Teheran konflikty międzynarodowe statek infografika ŚWIAT

"To nie było zaskoczenie". Artur Wróblewski o ataku USA w Syrii

- Okazuje się, że między Joe Bidenem i Donaldem Trumpem różnicy nie ma, przynajmniej w tym sensie, że 7 kwietnia 2017 roku, a więc dopiero co po rozpoczęciu władzy Donalda Trumpa, też był atak na Syrię. Tylko na bazę wojskową Asz-Sza'irat, dokładnie po drugiej stronie Syrii - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, komentując pierwszą operację militarną USA za kadencji Joe Bidena.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Artur Wróblewski ŚWIAT Bliski Wschód Ameryka USA Joe Biden

Co dalej z relacjami USA-Iran. Nowe otwarcie Joe Bidena?

Amerykanie zaatakowali proirańskie milicje w Syrii. To odwet za ataki na bazy wojskowe USA w Iraku. To pierwsza wojskowa decyzja nowego prezydenta Joe Bidena. – To jest gest pokazujący, że mimo pewnej otwartości na powrót do porozumienia atomowego z Iranem, nie ma mowy o jakiejś specjalnej miękkości nowej administracji – ocenia Zbigniew Parafianowicz z działu zagranicznego "Dziennika Gazety Prawnej". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Żakowski Agnieszka Bryc USA Izrael Irak Bliski Wschód Gruzja Armenia Kosowo Unia Europejska Zbigniew Parafianowicz