X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Nowak-Jeziorański właśc. Zdzisław Jeziorański

Legendarny kurier z Warszawy. "Fajny facet"

- Był trudnym człowiekiem. Przez wiele lat już po zakończonej II wojnie światowej był żołnierzem, który całą swoją energię i czas poświęcał walce o wolną Polskę – to tylko część wspomnień o Janie Nowaku–Jeziorańskim. W przeddzień śmierci legendarnego kuriera z Warszawy w Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizowano uroczystą konferencję. Wśród uczestników był między innymi prezydent Bronisław Komorowski.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski Jan Nowak-Jeziorański właśc. Zdzisław Jeziorański Powstanie Warszawskie

10. rocznica śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Był postacią niebanalną. Powiedzieć o nim, że był bohaterem brzmi jak banał. Miał zaledwie 25 lat, gdy wybuchła II wojna światowa. Pięć lat później dokonał rzeczy niezwykłej: jako kurier z Warszawy, z okupowanej stolicy wywiózł m.in. mikrofilmy dokumentujące Powstanie Warszawskie. Po zakończonej wojnie nie przestał być żołnierzem - walczył o wolną i suwerenną Polskę. Zmarł 20 stycznia 2005 roku.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa Jan Nowak-Jeziorański właśc. Zdzisław Jeziorański Powstanie Warszawskie

Toruń: konferencja o Janie Nowaku-Jeziorańskim

W dniach 15-16 grudnia 2014 r. Archiwum Emigracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje cykl wydarzeń wieńczących Rok Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na uczestników czekają m.in. spotkania z dziennikarzami RWE, prezentacje książek, projekcje filmów, a także przedstawienie teatralne oraz konferencja popularno-naukowa poświęcona mecenatowi RWE nad kulturą, nauką i sztuką polską XX wieku.
Zobacz więcej na temat:  edukacja Jan Nowak-Jeziorański właśc. Zdzisław Jeziorański konferencja Radio Wolna Europa Toruń

Jan Tyszkiewicz - twórca redakcji muzycznej Wolnej Europy

- Wreszcie, w 1961 dostałem wiadomość od pana Nowaka, że mogę przyjeżdżać, że mogę otwierać redakcję muzyczną. To była dla mnie wiadomość tak wspaniała, to było moje marzenie - wspominał początki działania redakcji muzycznej Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Jan Tyszkiewicz, jej twórca.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa Jan Nowak-Jeziorański właśc. Zdzisław Jeziorański Jan Tyszkiewicz Radio Wolna Europa zimna wojna