Polskie Radio
Section05

Kozienice

"Będzie po prostu pięknie". Startuje XX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka

- Publiczność zawsze nam dopisuje, a amfiteatr na 2800 miejsc wypełnia się po brzegi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury. Przed nami XX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Co dokładnie będzie się działo w Kozienicach w najbliższe piątek i sobotę?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Elwira Kozłowska Bogusław Klimczuk

Festiwal w Kozienicach. "Klimczuk ma świetne kompozycje"

Przed nami XIX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach. Na scenie zobaczymy m.in. Marylę Rodowicz i zespół Reggaeside. - Co roku zapraszamy różne osoby, zespoły i formacje, aby zmierzyły się z kompozycjami Bogusława Klimczuka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury.
Zobacz więcej na temat:  Muzyczna Jedynka Anna Will MUZYKA Bogusław Klimczuk Maryla Rodowicz Elwira Kozłowska Reggaeside Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka

XVIII Festiwal Muzyki Rozrywkowej. "Duch Bogusława Klimczuka jest obecny w Kozienicach"

Przed nami XVIII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach. - Nasz patron był pianistą, dyrygentem, aranżerem, kompozytorem oraz prekursorem wielu interesujących akcji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury. Jakie gwiazdy zobaczymy na scenie w ten piątek i sobotę?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke MUZYKA Muzyczna Jedynka Bogusław Klimczuk

Spór pod napięciem. Co z linią Kozienice - Ołtarzew?

Pod znakiem zapytania stoi projekt infrastruktury przesyłowej, która miała przebiegać na odcinku Kozienice – Ołtarzew. Pierwotnie wytyczona trasa nie odpowiadała mieszkańcom gmin, druga miała przebiegać wzdłuż dróg krajowych i autostrad. O coraz większych opóźnieniach przetargu i realizacji inwestycji mówili w Polskim Radiu 24 Piotr Maciążek (energetyka24.com) i Robert Tomaszewski (Polityka Insight).
Zobacz więcej na temat:  energetyka energia elektryczna