Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Mucha: pod względem prawnym nie ma podstaw do wprowadzenia stanu wyjątkowego

- Zgodnie z prawem, tylko wtedy gdyby okazało się, że środki, które są przewidziane w ramach aktywności legislacyjnej, czy w ramach działalności służb są niewystarczające można byłoby rozważać wprowadzenie stanu nadzwyczajnego - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Paweł Mucha kancelaria prezydenta

Szef MSWiA: do prokuratury 21 spraw dot. łamania kwarantanny

Policja skierowała do prokuratury 21 spraw dotyczących najbardziej bulwersujących przypadków "ostentacyjnego wyłamywania się z kwarantanny". Poinformował o tym w TVPInfo minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Jak mówił, zdecydowana większość osób objętych kwarantanną zachowuje się bardzo odpowiedzialnie i nie łamie jej zasad.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

Dworczyk: jesteśmy gotowi rozmawiać z opozycją o pakiecie antykryzysowym

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zadeklarował gotowość do rozmów z opozycją na temat pomocy dla pracowników i przedsiębiorców wobec problemów gospodarczych związanych z epidemią koronawirusa. Według ministra nie ma powodów, by przesunąć datę wyborów prezydenckich. Jak dodał, decyzje będą zależały od rozwoju wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Michał Dworczyk

"Rozdano już ponad 25 ton żywności". PKN Orlen pomaga kierowcom na granicach

PKN Orlen pomaga kierowcom czekającym po stronie Niemiec w korkach przed przejściami granicznymi z Polską. Prezes spółki Daniel Obajtek powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że polski koncern paliwowy jest właścicielem spółki Orlen Deutschland, która posiada w Niemczech 600 stacji benzynowych pod marką Star, i właśnie ich pracownicy zostali zaangażowani do akcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Niemcy Europa granica Koronawirus w Polsce

"Tarcza antykryzysowa". Artur Soboń: planujemy inwestycje publiczne m.in. w 5G

Inwestycje publiczne to piąty filar "tarczy antykryzysowej". Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że ta część pakietu ma być uruchomiona po to, aby już przy wychodzeniu z kryzysu stymulować wzrost gospodarczy, aby był szybszy niż bez dodatkowych środków. Nastąpi to, gdy już sytuacja zacznie się uspokajać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Koronawirus w Polsce Artur Soboń GOSPODARKA Patrycjusz Wyżga