Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Czy praca zdalna to telepraca? Prawny problem z nazewnictwem

Wiele osób po raz pierwszy zetknęło się z koniecznością pracy zdalnej. Okazuje się, że jest to wyzwanie nie tylko logistyczne, ale także prawne, definicja pracy zdalnej pojawiła się bowiem po raz pierwszy w polskim prawie w specustawie o walce z koronawirusem, a Kodeks pracy przewiduje jedynie telepracę, która jest obwarowana wieloma wymogami dla pracodawcy – informuje Business Insider Polska.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce praca zdalna praca mobilna praca w domu

"Nasze władze stanęły na wysokości zadania". Bogdan Pęk o walce z koronawirusem

- Nawet wrogowie tej koalicji rządzącej stwierdzają, że nasze władze stanęły na wysokości zadania i podjęły, jak na razie, skuteczne działania - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator i europoseł. - Chodzi o zdrowie i życie ludzi. Inne kwestie schodzą na dalszy plan - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń polityka koronawirus Koronawirus w Polsce wirus zdrowie

Minister zdrowia: ograniczenie kontaktu między ludźmi obniży tempo rozprzestrzeniania wirusa

- Ograniczenie kontaktu między ludźmi będzie skutkowało tym, że w przeciągu najbliższych 7-10 dni ilość wirusa, który się dostał do organizmu człowieka, przeszedł inkubację i zaczyna się pokazywać jako choroba, powinna spaść - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia POLSKA

Polacy wracają do kraju. Ponad tysiąc osób skorzystało już z programu "LOT do domu"

1,3 tys. obywateli sprowadzono do kraju w ramach akcji "LOT do domu" - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zapotrzebowanie na zorganizowanie lotu można zgłaszać przez stronę internetową. W poniedziałek planowane są m.in. loty z Barcelony, Colombo, Dublina, Londynu, Reykjaviku i Tbilisi.
Zobacz więcej na temat:  LOT Koronawirus w Polsce koronawirus turystyka lotnictwo bezpieczeństwo społeczeństwo Ministerstwo Spraw Zagranicznych POLSKA

Gdzie jest koronawirus w Polsce? Zobacz interaktywną mapę

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych nowym wirusem wynosi 150, z czego trzy zmarły. Portal PolskieRadio24.pl przygotował interaktywną mapę, która ilustruje liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus wirusy zdrowie zapalenie płuc choroby zakaźne bezpieczeństwo społeczeństwo mapa POLSKA