X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Nicolas Sarkozy

Prawybory we Francji

Siedmiu kandydatów centroprawicy weźmie udział w prawyborach, które wyłonią wspólnego kandydata przed wyborami prezydenckimi we Francji. Wśród kandydatów jest m.in. były prezydent Nicolas Sarkozy i kilku byłych premierów Francji, m.in. Alain Juppe. Ich szanse komentował w programie Świat w powiększeniu dr Bartłomiej Zdaniuk (Instytut Nauk Politycznych UW).
Zobacz więcej na temat:  Alain Juppe Francja Marine Le Pen Nicolas Sarkozy Paweł Reszka polityka wybory prezydenckie

Francja: Sarkozy znów prezydentem?

Nicolas Sarkozy wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich we Francji. Były prezydent, ogłosił to na swoim profilu na Facebooku. Okazją do złożenia deklaracji stało się wydanie książki „Wszystko dla Francji”, jego autorstwa. – Sarkozy będzie miał problem, by znów zostać prezydentem – oceniał w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jurczyszyn z Centrum Analizy i Interwencji Socjologicznych w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  Francja islam Nicolas Sarkozy

TYLKO U NAS Powrót Sarko? Rusza do walki o fotel prezydenta

Przez długie miesiące wielką popularnością cieszył się jego główny rywal – były premier i mer Bordeaux Alain Juppe. Zyskał miano Napoleona hipermarketów, bo podróżował po nich podpisując kopie swojej książki. Jednak niepostrzeżenie do gry wraca były prezydent Nicolas Sarkozy, jego szanse przed jesiennymi prawyborami rosną – pisze AFP.
Zobacz więcej na temat:  Alain Juppe Francja Francois Hollande Nicolas Sarkozy wybory prezydenckie

Szok we Francji. Media: Front Narodowy u wrót

Po pierwszej turze niedzielnych wyborów regionalnych we Francji, w których historyczny wynik odnotował Front Narodowy, o "szoku" piszą w poniedziałek zgodnie stojące zwykle po przeciwnych stronach konserwatywny "Le Figaro" i komunistyczny "L'Humanite". W podobnym tonie komentuje prasa w Niemczech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Francja Francois Hollande Front Narodowy Marine Le Pen Nicolas Sarkozy Niemcy Włochy