Polskie Radio
Section05
Polska Fundacja Narodowa

"Trzeba stać na straży dobrego imienia Polski"

- Ten spór prędzej czy później doszedłby do takiego stanu. Ta ustawa leżała w Sejmie od roku, przeciąganie sprawy nie przynosi dobrych skutków. Mogliśmy się spodziewać takich reakcji, nasza dyplomacja powinna to przewidzieć. Polska nie prowadziła polityki historycznej, uważano, że to nie leży w naszym interesie. Mam nadzieję, że prezydent podpisze tę ustawę, nie powinniśmy się cofać w tej kwestii – mówiła w audycji 24 Pytania Elżbieta Zielińska z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Izrael Holokaust II wojna światowa prezydent Andrzej Duda Instytut Pamięci Narodowej Polska Fundacja Narodowa Elżbieta Zielińska

Kampania "Sprawiedliwe sądy". Komentarze publicystów

Polska Fundacja Narodowa jest autonomiczną fundacją i jej decyzja w sprawie kampanii "Sprawiedliwe sądy" również była autonomiczna - powiedział w Sejmie wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Przyznał jednak, że przedsięwzięcie powstało na prośbę rządu. O kampanii PFN mówili w audycji Debata Dnia Maciej Chudkiewicz („Tygodnik Solidarność”) i Artur Celiński („Res Publica Nowa”).
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Polska Fundacja Narodowa Beata Szydło

60 sędziów wyłączonych z orzekania ws. J.Koska-Janusz-Ziobro

„Sąd Apelacyjny w Warszawie wyłączył około 60 sędziów Sądu Okręgowego z orzekania w sprawie, w której sędzia Justyna Koska-Janusz pozwała ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę o ochronę dóbr osobistych” - dowiedziała się IAR. O tym, a także o kontrowersjach wokół reformy sądownictwa mówił w audycji Gorący Temat adwokat mec. Artur Wdowczyk.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo reforma sądownictwa Polska Fundacja Narodowa Artur Wdowczyk

Kontrowersje wokół kampanii "Sprawiedliwe sądy"

PO chce, by sejmowa komisja skarbu zajęła się finansowaniem Polskiej Fundacji Narodowej, która realizuje kampanię "Sprawiedliwe sądy". Posłowie PO zapowiedzieli w czwartek złożenie wniosku w tej sprawie. Zażądali też wstrzymania transferów pieniędzy z państwowych spółek do PFN. O kampanii w Debacie Dnia mówili Joanna Miziołek (Wprost) i Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Polska Fundacja Narodowa sądownictwo

Debata Poranka: Emocje wokół kampanii „Sprawiedliwość”

„Naszym celem jest kampania prawdy o stanie sądownictwa i rzetelnej informacji o tym, czego dotyczą zmiany w wymiarze sprawiedliwości” - powiedział prezes zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Andrzej Jurkiewicz. Partie opozycyjne protestują przeciwko finansowaniu przez Polską Fundację Narodową kampanii informacyjnej rządu w sprawie reformy sądownictwa. O kampanii „Sprawiedliwość” mówili w audycji Debata Poranka publicystka Katarzyna Kozłowska i Piotr Nisztor („Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Beata Szydło Piotr Gliński Polska Fundacja Narodowa

Rząd promuje reformę sądownictwa. Komentarz

- Kampania informacyjna dotycząca reformy sądownictwa jest w pewnym sensie powrotem do dyskusji, która jakiś czas temu przekształciła się w rozmowę o trójpodziale władzy, obronie państwa prawa itd. Wtedy PiS straciło nad tą dyskusją kontrolę. Teraz chce ją zacząć od nowa, na własnych warunkach – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kolanko z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Kolanko reforma sądownictwa prezydent Andrzej Duda PiS Polska Fundacja Narodowa Beata Szydło Antoni Macierewicz

"Wymiar sprawiedliwości potrzebuje dogłębnych reform"

Beata Szydło podziękowała Polskiej Fundacji Narodowej za to, że przygotowała kampanię informacyjną, która, jak mówiła premier, ma uzmysłowić jak wiele patologii jest obecnie w wymiarze sprawiedliwości w Polsce. Zdaniem szefowej rzadu, Polacy mają poczucie, iż sądy nie są dla nich. "Każdy, kto idzie do sądu, ma mieć poczucie tego, że jego sprawa jest rozpatrywana ze starannością" - mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji zorganizowanej w związku z początkiem kampanii medialnej pod nazwą "Sprawiedliwość" zorganizowanej przez Polską Fundację Narodową.
Zobacz więcej na temat:  premier Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro reforma sądownictwa Polska Fundacja Narodowa

Będzie kampania informacyjna dotycząca reformy sądów

W piątek Polska Fundacja Narodowa przedstawi szczegóły kampanii informacyjnej dotyczącej reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Fundacja podkreśla, że celem kampanii jest wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej znaczenia tych reform. W Debacie Dnia komentarz Edyty Hołdyńskiej z tygodnika „Sieci” i telewizji „wPolsce.pl” oraz Jarosław Włodarczyka z Press Club Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa Sąd Najwyższy krs Polska Fundacja Narodowa