X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Robert Schuman

Działalność Instytutu Myśli Roberta Schumana

Francuski polityk, parlamentarzysta i premier, który po II wojnie światowej, wraz z premierem Włoch i kanclerzem Niemiec kładł podwaliny pod Unię Europejską, tworząc Wspólnotę Węgla i Stali. Dziś, kandydat na ołtarze, przeżywa swój renesans w dziełach, które z jego ideałami tworzą instytucje, niosące pomoc ludziom. Jedną z nich jest Instytut Myśli Roberta Schumana, którego przedstawiciele: prof. dr hab. Zbigniew Krysiak, prezes zarządu oraz Ryszard Krzyszkowski, wiceprezes, byli gośćmi audycji Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Robert Schuman

UE na rozdrożu. Ile zostało z Europy Schumana?

Wybrała Holandia, w niedzielę wybiera Francja, niebawem do urn pójdą również Niemcy. Wydarzenia te wpłyną na kształt Europy i instytucje unijne, ale też życie każdego z nas. Ile dzisiaj zostało z idei ojców założycieli Unii Europejskiej? W Polskim Radiu 24 mówili o tym prof. Zbigniew Krysiak, Tomasz Cegiełka i Ryszard Krzyżkowski z Instytutu Myśli Schumana.
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska Francja Holandia Niemcy Robert Schuman

Deklaracja Schumana 2017. UE powinna wrócić do korzeni

Instytut Myśli Schumana opublikował "Deklarację Schumana 2017". W ocenie organizacji, w podpisanej niedawno Deklaracji Rzymskiej pominięto myśli ojców-założycieli Unii Europejskiej, przez co dokument jest niekompletny i nieodpowiadający na wyzwania współczesnej Wspólnoty. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Krzysztof Dresler i Sławomir Horbaczewski – członkowie Rady Instytutu Myśli Schumana.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rzym Robert Schuman