Polskie Radio
Section05
Śmierć dziennikarza

Sprawa zabójstwa Chaszodżdżiego. Saudyjski sąd zmniejszył wyroki oskarżonym

Saudyjski sąd II instancji zmniejszył wyroki skazujące zabójców dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. 5 podejrzanych - zamiast wyroków śmierci - zostało skazanych na 20 lat więzienia. Proces był na świecie szeroko krytykowany za to, że przed sądem postawiono wykonawców, ale nie zleceniodawców morderstwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Arabia Saudyjska Turcja Dżamal Chaszodżdżi zabójstwo Śmierć dziennikarza Stambuł rijad sądownictwo sąd

Premier przyzna specjalną rentę rodzinie zmarłego Polaka

 - Podjąłem decyzję o przyznaniu specjalnej renty rodzinie pana Bartosza Niedzielskiego; Polak zapłacił życiem, żeby żyć mogli inni - napisał na Twitterze w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.  O śmierci mieszkającego w Strasburgu 36-letniego Polaka Barta Pedro Orenta-Niedzielskiego, piątej ofiary niedawnej strzelaniny w Strasburgu, poinformował jego brat. 
Zobacz więcej na temat:  terroryzm Francja śmierć Śmierć dziennikarza Strasburg ŚWIAT

Bratysława: ponad 50 tys. ludzi na protestach antyrządowych

W co najmniej 40 słowackich miastach odbyły się antyrządowe protesty. Protestujących poparł prezydent Słowacji Andrej Kiska, manifestacje skrytykował premier Robert Fico, co pogłębiło kryzys polityczny w państwie wywołany publikacją artykuł zamordowanego dziennikarza o związkach rządzących elit politycznych z włoską mafią i wyłudzeniu przez nich unijnych funduszy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Słowacja Śmierć dziennikarza

Zabójstwo Jana Kuciaka. Zostawił nieukończony artykuł

W związku z zabójstwem słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka ze swej funkcji ustąpił minister kultury Słowacji Marek Madiaricz. Jan Kuciak badał domniemaną korupcję na wysokich szczeblach słowackiej polityki i jej związki z włoską mafią. O ostatnich, niedokończonych artykułach dziennikarza, poinformował portal informacyjny, dla którego pracował - aktuality.sk.
Zobacz więcej na temat:  Słowacja Śmierć dziennikarza dziennikarstwo przestępczość ŚWIAT