Polskie Radio
Section05

Trójka

Znamy laureatów nagrody "DNA – bo pomaganie mamy w genach"

Nagrody "DNA – bo pomaganie mamy w genach" w kategorii "Wsparcie społeczne w walce z pandemią COVID-19" otrzymały trzy organizacje pozarządowe: Pomagamy Nie Ziewamy, MOJE PODLASIE, Stowarzyszenie Przyjaciół Osób niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia WTZ Lalkowy; trzy firmy: Szpital Powiatowy w Bartoszycach, LUX MED, H&M Logistics oraz trzy spółki państwowe PFR, BOŚ Bank, PKO BP. W kategorii "Wsparcie społeczne związane z wojną w Ukrainie" nagrody otrzymały trzy organizacje pozarządowe: Our Future Foundation, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja BNP Paribas, trzy firmy: Lidl, McDonald's Polska, PWC oraz trzy spółki państwowe: TAURON, PKN ORLEN, BGK. Jury przyznało również nagrody specjalne i wyróżnienia. Nagrody wręczono podczas Wieczornej Gali Polskiej Mocy Biznesu, zamykającej Kongres ESG.
Zobacz więcej na temat:  patronat

EnergaCAMERIMAGE w Toruniu świętować będzie swój jubileusz

Już 12 listopada rozpocznie się jubileuszowa, 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE. Po raz kolejny do Torunia przyjadą najważniejsi twórcy zdjęć filmowych na świecie. Wydarzenie to nie tylko szansa, by zobaczyć najlepsze filmy tego roku, ale także doskonała okazja, by uczestniczyć w seminariach, warsztatach oraz spotkaniach z wybitnymi filmowcami opowiadającymi o swojej pracy. Trójka jako patron medialny będzie towarzyszyć tej niezwykłej imprezie i zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  patronat

Energia jądrowa w Polsce. "To nowoczesna i bezpieczna technologia"

Energia jądrowa w naszym kraju ma dość burzliwą historię. Elektrownia atomowa w Żarnowcu była powodem wielu protestów, a od katastrofy w Czarnobylu część Polaków podchodzi do atomu sceptycznie. O tym, dlaczego energetyka jądrowa jest jedną z najbardziej bezpiecznych, rozmawialiśmy z Michałem Strzelcem z portalu zajmującego się tą tematyką.
Zobacz więcej na temat:  Witold Lazar energia atomowa elektrownia atomowa

Święto 11 listopada – jak ważna jest dla Polaków niepodległość?

Jako społeczeństwo mamy coraz większą świadomość historyczną, a mimo to nie świętujemy należycie rocznicy odzyskania niepodległości. Dlatego tak ważna jest edukacja, szczególnie wśród młodego pokolenia Polaków – tak wynika z rozmowy historyków zaproszonych do "Klubu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  11 listopada Święto Niepodległości Magdalena Drohomirecka Wojciech Roszkowski Janusz Odziemkowski

Z byłymi szefami BBN o wojnie hybrydowej. Siewiera: doświadczenia każą właściwie przygotować odpowiedź

- Budowa muru czy instalacji przeciwdziałającej nielegalnemu przekroczeniu granicy jest sygnałem dla przeciwnika: mamy świadomość, jesteśmy czujni, odpowiedź państwa będzie stanowcza i wykonana w sposób, który do tej pory przyniósł właściwe rezultaty - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, pytany o zagrożenie hybrydowe z obwodu kaliningradzkiego. Zaznaczył, że ta sprawa będzie jednym z tematów spotkania byłych szefów BBN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Siewiera Beata Michniewicz bezpieczeństwo Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wojna hybrydowa Rosja wojna na Ukrainie

Reportaż "Bohaterowie pierwszych dni wojny" [POSŁUCHAJ]

– Zachowali się, jak należy. To trzeba dalej przekazywać dzieciom, kolegom, znajomym. Przypomnieć, że są rzeczy, za które warto oddać życie. (…) W naszym społeczeństwie wciąż żyje wspomnienie i poczucie wdzięczności wobec osób, które w tamtych trudnym czasie stanęły na prawie straconej pozycji i do końca usiłowały bronić Rzeczpospolitej. Jesteśmy tutaj, żeby podziękować za to, że wybrały walkę o ojczyznę – mówili uczestnicy uroczystości pogrzebowych obrońców Westerplatte. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Urbański reportaż Westerplatte II wojna światowa