X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
działalność gospodarcza

W Senacie o zakładaniu spółek z o.o. przez internet

Na dwudniowe posiedzenie zbiera się w poniedziałek Senat. W porządku obrad między innymi nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, kodeksu postępowania cywilnego i ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, która przewiduje, że przy zakładaniu spółki z o.o. przez internet nie będzie można korzystać ze "zwykłego" podpisu elektronicznego, ale wyłącznie z kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu potwierdzonego profilem ePUAP.
Zobacz więcej na temat:  zakładanie firmy internet działalność gospodarcza Senat firma firmy

Swoboda działalności gospodarczej

Idea wolności ekonomicznej dała znać o sobie pod koniec XVII wieku w Anglii. Przybrała wtedy postać programu gospodarczego, który stworzyli prekursorzy tak zwanej szkoły klasycznej ekonomii politycznej. Pojęcie to nabrało praktycznego znaczenia w XIX wieku, kiedy to powszechne stało się przekonanie, że wolność gospodarcza i wolność konkurencji są niezbędne dla rozwoju państwa i społeczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  działalność gospodarcza Dariusz Kwiatkowski

"Konstytucja dla biznesu" będzie przełomowym dokumentem?

Przedsiębiorcy i eksperci liczą, że tzw. Konstytucja dla biznesu będzie przełomowym dokumentem. Już samo podejście bardzo praktyczne do postulowanych od wielu lat przez przedsiębiorców zmian rodzi ogromne nadzieje, mówił uczestniczący w Kongresie 590, Michał Kanownik, prezes Producentów i Importerów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Cyfrowa Polska.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 firma firmy Mateusz Morawiecki działalność gospodarcza Błażej Prośniewski

Bez rozwoju przedsiębiorczości nie będzie wzrostu gospodarki

To siła polskiej przedsiębiorczości będzie decydowała o sile polskiej gospodarki, mówi w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dlatego tak ważna jest, jego zdaniem, poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, czemu służyć ma m.in. "Konstytucja dla biznesu", której założenia zostaną zaprezentowane w piątek na Kongresie 590, który odbywa się w Jasionce, koło Rzeszowa.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 inwestycje inwestycje zagraniczne pkb firma firmy działalność gospodarcza Błażej Prośniewski

#100zmianDlaFirm. Rząd odkrywa karty

Trwa ofensywa legislacyjna rządu skierowana do przedsiębiorców. Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów zapozna się z informacją wicepremiera Mateusza Morawieckiego na temat tzw. Konstytucji Biznesu. W następnej kolejności rząd przyjmie kolejne ułatwienia z pakietu #100zmianDlaFirm. Chodzi m.in. o nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego, mówi na antenie radiowej Jedynki wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.
Zobacz więcej na temat:  Błażej Prośniewski działalność gospodarcza firma firmy GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju podatki prawo