X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
finanse publiczne

J. Cichoń przed komisją ds. VAT. Co wyniknie z jego zeznań?

Były wiceminister finansów w koalicyjnym rządzie PO-PSL złożył zeznania przed komisją śledczą do spraw wyłudzeń VAT-u. Janusz Cichoń był sekretarzem stanu w latach 2013-2015. Obecnie jest posłem PO oraz wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Temat przesłuchań kolejnych świadków skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 komisja śledcza vat podatek VAT finanse publiczne finanse Marcin Horała polityka

Gospodarka Polski. Debata podsumowująca 2018 rok

Wyższy od prognoz wzrost gospodarczy, konsumpcja prywatna powyżej oczekiwań i dobra koniunktura na rynku pracy. Zdaniem ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego to trzy filary, na jakich w kończącym się roku oparta była siła polskiej gospodarki. Czy oprócz pozytywów były również czynniki które hamowały jej rozwój? O tym wszystkim rozmawiali goście Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA gospodarka polska finanse publiczne budżet Polski podsumowanie 2018 roku

Program "500+", zmniejszenie luki VAT. Zobacz najważniejsze osiągnięcia rządu

Jakie kwoty zostały przeznaczone na poszczególne programy przez trzy lata rządu Prawa i Sprawiedliwości? Ile zyskały polskie rodziny, a ile trafiło do seniorów? Tylko na realizację Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju rząd uruchomił dotychczas 900 mld zł z zaplanowanych 1,5 bln zł na lata 2016-2020. Zebraliśmy najważniejsze liczby i fakty z podsumowań poszczególnych resortów „#praca dla Polski”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rząd finanse publiczne

Prof. Chojna-Duch: rozważam podjęcie kroków prawnych

– Przede wszystkim chciałabym poznać fakty i konkrety wskazujące na to, które z moich wypowiedzi są nieprawdziwe. Oczywiście rozważam podjęcie kroków prawnych wobec pana Rostowskiego – powiedziała prof. Elżbieta Chojna-Duch, wiceminister finansów w latach 2007-2010. W czasie przesłuchania przed komisją ds. wyłudzeń VAT Jacek Rostowski zarzucił rozmówczyni Polskiego Radia 24 nadinterpretację i mówienie nieprawdy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Finansów finanse finanse publiczne vat podatek VAT podatki przestępczość gospodarcza wyłudzenia

Co nowego wniesie przesłuchanie byłej wiceminister finansów?

Od rana trwają obrady komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Posłowie przesłuchują Elżbietę Chojnę-Duch, byłą podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Urzędniczka odpowiadała przez pół roku m.in. za funkcjonowanie departamentu podatkowego. Do sprawy odnieśli się w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, ekspert prawa podatkowego i Dominik Mazur z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 komisja śledcza vat finanse finanse publiczne polityka

Czy zamieszanie wokół KNF zaszkodzi rządowi? Komentarze

- Każda władza i większość parlamentarna ma swoją aferę - powiedział Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego). - Jest za wcześnie, by mówić, że afera wokół KNF jest porównywalna z poprzednimi - wskazał Maciej Kożuszek (Gazeta Polska). - Trudno powiedzieć czy to będzie druga afera Rywina - stwierdził Dariusz Grzędziński. Goście PR 24 dyskutowali o aferze wokół KNF.   
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo KNF finanse publiczne komisja nadzoru finansowego korupcja

Antoni Trzmiel: wciąż nie znamy szczegółów afery KNF

- Mamy relację jednej strony, nawet niecałą. Nie wiemy na ile została zmontowana i czy jakieś elementy nie zostały z niej wycięte - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Trzmiel, dziennikarz TVP i redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl. Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki stawił się w poniedziałek w katowickiej prokuraturze. Składa zeznania w związku z doniesieniem, według którego w marcu br. ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał mu złożyć korupcyjną propozycję.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo finanse publiczne Leszek Czarnecki komisja nadzoru finansowego KNF