X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
finanse publiczne

Program "500+", zmniejszenie luki VAT. Zobacz najważniejsze osiągnięcia rządu

Jakie kwoty zostały przeznaczone na poszczególne programy przez trzy lata rządu Prawa i Sprawiedliwości? Ile zyskały polskie rodziny, a ile trafiło do seniorów? Tylko na realizację Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju rząd uruchomił dotychczas 900 mld zł z zaplanowanych 1,5 bln zł na lata 2016-2020. Zebraliśmy najważniejsze liczby i fakty z podsumowań poszczególnych resortów „#praca dla Polski”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rząd finanse publiczne

Prof. Chojna-Duch: rozważam podjęcie kroków prawnych

– Przede wszystkim chciałabym poznać fakty i konkrety wskazujące na to, które z moich wypowiedzi są nieprawdziwe. Oczywiście rozważam podjęcie kroków prawnych wobec pana Rostowskiego – powiedziała prof. Elżbieta Chojna-Duch, wiceminister finansów w latach 2007-2010. W czasie przesłuchania przed komisją ds. wyłudzeń VAT Jacek Rostowski zarzucił rozmówczyni Polskiego Radia 24 nadinterpretację i mówienie nieprawdy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Finansów finanse finanse publiczne vat podatek VAT podatki przestępczość gospodarcza wyłudzenia

Co nowego wniesie przesłuchanie byłej wiceminister finansów?

Od rana trwają obrady komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Posłowie przesłuchują Elżbietę Chojnę-Duch, byłą podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Urzędniczka odpowiadała przez pół roku m.in. za funkcjonowanie departamentu podatkowego. Do sprawy odnieśli się w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, ekspert prawa podatkowego i Dominik Mazur z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 komisja śledcza vat finanse finanse publiczne polityka

Antoni Trzmiel: wciąż nie znamy szczegółów afery KNF

- Mamy relację jednej strony, nawet niecałą. Nie wiemy na ile została zmontowana i czy jakieś elementy nie zostały z niej wycięte - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Trzmiel, dziennikarz TVP i redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl. Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki stawił się w poniedziałek w katowickiej prokuraturze. Składa zeznania w związku z doniesieniem, według którego w marcu br. ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał mu złożyć korupcyjną propozycję.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo finanse publiczne Leszek Czarnecki komisja nadzoru finansowego KNF

Czy zamieszanie wokół KNF zaszkodzi rządowi? Komentarze

- Każda władza i większość parlamentarna ma swoją aferę - powiedział Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego). - Jest za wcześnie, by mówić, że afera wokół KNF jest porównywalna z poprzednimi - wskazał Maciej Kożuszek (Gazeta Polska). - Trudno powiedzieć czy to będzie druga afera Rywina - stwierdził Dariusz Grzędziński. Goście PR 24 dyskutowali o aferze wokół KNF.   
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo KNF finanse publiczne komisja nadzoru finansowego korupcja

Afera KNF. Czy państwo działa dobrze?

Czy będzie sejmowa komisja śledczą ds. zbadania afery wokół KNF? Jak zapobiegać systemowym problemom? Na te pytania próbowali odpowiedzieć na antenie Polskiego Radia 24 działacze młodzieżowych struktur politycznych. Gośćmi byli: Nathan Organ (Forum Młodych PiS), Nikodem Kacprzak (Młodzi Demokraci PO), Maciej Skrzynecki (Młodzi Nowocześni), Jakub Drożdż (Młoda Prawica Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KNF komisja nadzoru finansowego banki finanse finanse publiczne bankowość

Echa afery KNF. Czy potrzebna jest komisja śledcza?

Dlaczego Leszek Czarnecki nagrywał rozmowę z b. szefem KNF Markiem Chrzanowskim? Na co wskazują opublikowane taśmy i czy potrzebna jest sejmowa komisja śledcza do zbadania tej sprawy? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście audycji 7x24 na antenie Polskiego Radia 24: Paweł Rabiej (Nowoczesna), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska), Jerzy Wenderlich (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość), Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KNF komisja nadzoru finansowego Leszek Czarnecki banki bankowość finanse finanse publiczne Joanna Lichocka PiS Prawo i Sprawiedliwość Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Marcin Święcicki Platforma Obywatelska Jerzy Wenderlich SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej Paweł Rabiej Nowoczesna Adam Andrzejewski służby i bezpieczeństwo Roman Giertych Mateusz Morawiecki

Andrzej Sadowski: Polacy oczekują wysokiej jakości funkcjonowania instytucji publicznych

Zamieszanie wokół Getin Noble Banku nie sprzyja budowaniu zaufania klientów. Władze instytucji i eksperci uspokajają. Afera nie ma bezpośredniego wpływu na ich pieniądze. Przyczyny afer związanych z rynkiem finansowym komentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Sadowski, szef Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 finanse finanse publiczne komisja nadzoru finansowego KNF