Polskie Radio
Section05
grypa

Problemy z dostępem do szczepionek przeciw grypie. Do aptek dotarło kilka procent zaplanowanych dostaw

- Na rynek trafiło dotąd ok. 10 proc. zaplanowanych dostaw szczepionek przeciw grupie, mogą więc być czasowe trudności z ich zakupem - powiedział rzecznik Naczelnej Izby Aptekarskiej Tomasz Leleno. Jego zdaniem, sytuacja poprawi się wraz z kolejnymi dostawami, najpewniej na przełomie września i października.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia grypa apteka Ministerstwo Zdrowia zdrowie POLSKA

Zbliża się sezon grypowy. Minister zdrowia: pierwsze szczepionki już trafiają do Polski

Pierwsze tegoroczne szczepionki na grypę spływają już do polskich hurtowni - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał, że w perspektywie grudnia będzie to około 2 mln szczepionek. Zapewnił, że będzie pracował nad większą dostępnością do nich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie społeczeństwo pandemia epidemia epidemia grypy grypa choroby zakaźne szczepienia szczepionka koronawirus Koronawirus w Polsce Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia

Waldemar Kraska: jesienią osób z przeziębieniem może pojawiać się 200 tys. dziennie

- Jesienią do zagrożeń związanych z koronawirusem, dołączą infekcje grypy oraz przeziębienia, dlatego chcemy, aby to lekarz podstawowej opieki zdrowotnej był kontaktem dla pacjenta - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie Ministerstwo Zdrowia lekarz COVID-19 Koronawirus w Polsce grypa przeziębienie NFZ zwolnienie

"Reżim sanitarny zostanie sprawdzony bojem". Maria Libura o polskiej szkole w czasach pandemii

- Szkoły zaczynają pracę, ale ta nowa normalność, do której wracają szkoły, jest bardzo odległa od dotychczasowej normalności, którą znaliśmy - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura (Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). - Reżim sanitarny, (...) będzie teraz sprawdzany bojem - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość epidemia grypa koronawirus rok szkolny