Polskie Radio
Section05
jakość produktu

Prof. Solarska: brakuje zachęty do prowadzenia gospodarstw ekologicznych w Polsce

Wśród wymagań postawionych Polsce przez UE jest wzrost liczby gospodarstw prowadzonych metodami ekologicznymi. Według unijnych założeń do 2030 roku łącznie we wszystkich stowarzyszonych krajach ma być na to przeznaczonych w sumie 25 proc. ziemi rolnej. Polska w tym czasie zobowiązała się do osiągnięcia wskaźnika 7 proc. Dlaczego tak odbiegamy od innych krajów, jeśli chodzi o liczbę gospodarstw ekologicznych, zapytaliśmy prof. Ewę Solarską. Ekspert wyjaśnia, co zniechęca Polaków do stawiania na ekologię. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo ekologia Unia Europejska żywność jakość produktu zdrowe odżywianie prawo

Sztuczna inteligencja w walce z podwójną jakością produktów. Polski algorytm wytypuje towary do szczegółowej analizy

Ten sam produkt kupiony w Niemczech, Szwecji czy Polsce, mimo iż zgodnie z prawem unijnym powinien być takiej samej jakości, niestety nierzadko ma bardzo odmienne parametry jakościowe. Ten na rynku polskim ma je z reguły gorsze. Aby walczyć z nieuczciwymi praktykami polscy naukowcy zaprojektowali bazujący na sztucznej inteligencji system ANSI.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sztuczna inteligencja sprzedaż jakość produktu Polska Akademia Nauk uczenie maszynowe

Postrach sprzedawców, sprzymierzeniec klientów - praca tajemniczego klienta

Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Zalicza się do niego także pierwszy kontakt sprzedawcy z klientem. Jednym ze sposobów na polepszenie tej relacji, chętnie wybieranym przez firmy, może być korzystanie z usług tajemniczego klienta. Na czym polega jego praca i jakie może przynieść korzyści?
Zobacz więcej na temat:  Trójka marketing zakupy jakość produktu Piotr Firan Stanisław Perzyna