Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

Czy komisja weryfikacyjna rozwiąże problem reprywatyzacji?

Na czwartkowym posiedzeniu rząd zajmie się m.in. projektem w sprawie utworzenia komisji weryfikacyjnej. Jej członkowie mają badać kontrowersyjne decyzje reprywatyzacyjne w stolicy. Projekt ustawy, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skomentował w Polskim Radiu 24 mecenas Maciej Górski z Instytutu Badań nad Prawem Nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Warszawa reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna prawo Ministerstwo Sprawiedliwości

Komisja Weryfikacyjna. "Państwo nie może być bierne"

Na najbliższym posiedzeniu rząd ma zająć się przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektem ustawy o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W Debacie Poranka o kontrowersjach wokół reprywatyzacji rozmawiali Sebastian Kaleta, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, Katarzyna Matuszewska z Warszawskiego Stowarzyszenie Lokatorów, Piotr Micuła ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i dr Łukasz Bernatowicz z Business Centre Club.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Warszawa Trybunał Konstytucyjny

„Komisja weryfikacyjna to chęć odbudowy zaufania do prawa”

– Komisja weryfikacyjna jest potrzebna do tego, by napiętnować błędy, które miały miejsce przy reprywatyzacji, a także skorygować to, co było złe – mówił w Rozmowie Poranka Polskiego Radia 24 Adam Tomczyński, były sędzia, a obecnie radca prawny. Na najbliższym posiedzeniu rząd ma zająć się przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości projektem ustawy o komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa PiS Platforma Obywatelska

Afera marszałkowa. Czego bał się Bronisław Komorowski?

We wrześniu 2016 roku, po ośmiu latach postępowań, sąd prawomocnie uniewinnił dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego od zarzutu powoływania się na wpływy w komisji Weryfikacyjnej WSI. Jednocześnie są skazał Aleksandra L. - pułkownika wojskowych służb specjalnych - na 4 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Gościem programu Kulisy Spraw był Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy), który jako pierwszy ujawnił polityczną genezę działań ABW i prokuratury w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Komorowski WSI sądownictwo Komisja Weryfikacyjna Polskie Radio 24

Komisja Weryfikacyjna. "Przedłużony proces grillowania PO"

Premier Beata Szydło poinformowała, że projekt ustawy w sprawie powołania komisji weryfikacyjnej dotyczącej reprywatyzacji będzie inicjatywą rządową, a nie poselską. – Tę staranność o szczegóły można by traktować poważnie, gdyby dotyczyła innych, ważnych z punktu widzenia Polski projektów – mówił w audycji Punkt Widzenia Marcin Fijołek (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Platforma Obywatelska PiS reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Sprawa reprywatyzacji wymaga szerokiego zbadania"

Na początku tygodnia Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało stworzenie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali: Weronika Kostrzanowska ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Marcin Fabianowicz z Centrum Debaty Publicznej, Aleksander Dzidowski z Klubu Jagiellońskiego i Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.   
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Ministerstwo Sprawiedliwości PiS reprywatyzacja Warszawa

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji niekonstytucyjna?

W Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną, która zbada bulwersujące przypadki reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. O pomyśle dyskutowali zaproszeni do Trójki politycy.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Jarosław Kalinowski Joachim Brudziński Joanna Scheuring-Wielgus Komisja Weryfikacyjna Paweł Mucha Rafał Grupiński reprywatyzacja Stanisław Tyszka Trójka Warszawa

Grzegorz Długi o Caracalach: to nie powinien być przedmiot rozgrywki politycznej

– Jeśli obecne władze złamany zasady kontraktu ws. Caracali, to sąd będzie to rozpatrywał, bo nie sądzę, by Airbus "odpuścił". Jeżeli miały podstawy ku temu, to z czasem się dowiemy, jak to wygląda – mówił w audycji 24 Pytania Grzegorz Długi, poseł Kukiz'15, adwokat i dyplomata.
Zobacz więcej na temat:  airbus Caracale Grzegorz Długi Komisja Weryfikacyjna Kukiz'15 marihuana PiS reprywatyzacja

Szerokie uprawnienia Komisji Weryfikacyjnej

W Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną, która zbada bulwersujące przypadki reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Według zapowiedzi, Komisja miałaby daleko idące uprawnienia, ale jej działalność ma nie obejmować odpowiedzialności karnej. O pomyśle mówił w Polskim Radiu 24 mecenas Konrad Łaski.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Ministerstwo Sprawiedliwości polityka reprywatyzacja Warszawa Zbigniew Ziobro

Andrzej Anusz: Trump jest tym goniącym kandydatem

– Donald Trump wypadł najlepiej spośród trzech debat telewizyjnych. Jednak sondaże pokazują, że wygrała Hillary Clinton. Nie ma co ukrywać, że Trump jest tym goniącym kandydatem – mówił w audycji Punkt Widzenia Andrzej Anusz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Andrzej Anusz Donald Trump Hillary Clinton komisja śledcza Komisja Weryfikacyjna PiS reprywatyzacja wybory prezydenckie w USA wybory w USA anteny wybory w USA