Polskie Radio
Section05
kopalnia bogdanka

"Bogdanka" w rękach Skarbu Państwa. Marszałkowski: to jest naprawdę dobry ruch

- Jeżeli popatrzymy na aktywa węglowe w Polsce, to jest to aktywo [wydobycie w kopalni węgla "Bogdanka" - przyp. red.], które warto rozwijać. Jest stosunkowo nowe, jeśli chodzi o czas wydobycia. Wydobywamy dużą ilość węgla przy relatywnie niskich kosztach, co w polskim górnictwie jest bardzo istotne - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (portal BiznesAlert.pl). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Marszałkowski POLSKA węgiel Jacek Sasin energetyka kopalnia bogdanka

Plan dla branży górniczej. Opracują go rząd, związki zawodowe i zarządy kopalń

O przyszłości polskich kopalń zdecydują wspólnie: związki, rząd oraz zarządy kopalń. Jak dzisiaj ustalono, zespół złożony z przedstawicieli rządu i związkowców, którego zadaniem będzie wypracowanie programu dla górnictwa węgla kamiennego, zainauguruje merytoryczne prace za tydzień w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo firmy kopalnia bogdanka Polska Grupa Górnicza finanse GOSPODARKA

Wiceminister aktywów: koronawirus górnictwa w Polsce nie zatrzyma

- Robimy wszystko, by utrzymać reżim sanitarny w kopalniach. Udaje się to coraz lepiej. Chociażby w kopalni "Bogdanka" w woj. lubelskim, póki co uniknęliśmy zakażeń - powiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, który skomentował sytuację w polskim górnictwie w kontekście epidemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Artur Soboń Dorota Kania Ministerstwo Aktywów Państwowych koronawirus Koronawirus w Polsce górnictwo kopalnia bogdanka węgiel energetyka Śląsk

AAAAA węgiel kupię - bo go brak! [WIDEO]

Czy to możliwe, by na śląsku brakowało "czarnego złota"? Paradoksalnie okazuje się, że w miejscu, gdzie złoża tego surowca są największe, trudno jest kupić jego większą ilość. Jeden z mieszkańców Katowic podsumował ów deficyt krótko: "Licho z węglem". Niestety licho to wygląda w całym kraju. Dlaczego w Polsce czarne hałdy nikną w oczach? To sprawdził reporter portalu polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia bogdanka węgiel gospodarka polska energia elektryczna energia POLSKA

Polskie górnictwo wymaga szybkich reform

W tym roku Barbórka nie była radosnym świętem dla branży górniczej, która pogrążona jest w głębokim kryzysie i ma ogromne problemy finansowe. Z problemami zmagają się przede wszystkim śląskie spółki węglowe. Zdecydowanie w lepszej sytuacji jest Lubelska Bogdanka, która udowadnia, że na węglu można zarabiać, ale jest to możliwe dzięki restrukturyzacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kopalnia bogdanka Lubelszczyzna NBP śląskie