Polskie Radio
Section05
Maksymilian Maszenda

Referendum. Wiceszef MSZ: opozycja dużo mówi o demokracji, ale praktyka jej działania jest antydemokratyczna

- Mam niestety wrażenie, że politycy opozycji bardzo dużo mówią o demokracji, natomiast praktyka ich działania jest zupełnie inna, w istocie antydemokratyczna - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, odnosząc się do krytyki ze strony opozycji zapowiedzianego przez rząd referendum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Maksymilian Maszenda Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja migracja referendum opozycja koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PiS Unia Europejska imigranci w Europie

Jaki: PO sprzedała tysiąc państwowych spółek, uzyskując kwotę mniejszą, niż za naszych rządów zarobił sam Orlen

- To Niemcy chcą wyprzedawać polski majątek, by Polska była słaba; my chcemy silnej Polski, która liczy się na świecie. To kwestia bezpieczeństwa - powiedział w Trójce Patryk Jaki (Suwerenna Polska). Jak dodał, Niemcy liczą na to, że opozycja będzie realizować tego rodzaju politykę i rezygnować z działań niekorzystnych dla interesów Berlina, a Donald Tusk będzie ich "słupem", osadzonym w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio Patryk Jaki polityka POLSKA Maksymilian Maszenda Niemcy Donald Tusk

Dalsze losy Trzeciej Drogi. Paweł Zalewski wyjaśnił, dlaczego do koalicji nie pasuje prezes Kołodziejczak

- Mamy inny cel, chcemy dokonać zmiany, a AgroUnia jest partią buntu. Być może kiedyś przejdzie ewolucję, jak niegdyś Samoobrona - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Zalewski, poseł partii Polska 2050, tłumacząc, dlaczego koalicja Trzecia Droga nie chce włączyć na listy wyborcze osób z ugrupowania Michała Kołodziejczaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Zalewski Polska 2050 Trójka PSL Marek Sawicki wybory w Polsce Maksymilian Maszenda

"Odbudowa będzie się też odbywać w regionach, niedługo kolejna misja". Emilewicz o współpracy polsko-ukraińskiej

- Odbudowa Ukrainy nie będzie odbywać się tylko poprzez Kijów, a przez duże zamówienia organizowane przez Agencję Odbudowy Ukrainy, ale także to się będzie działo w regionach. Stąd kolejna misja gospodarcza, którą planuję już za dwa tygodnie, tj. Łuck, Równe i Lwów - powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jadwiga Emilewicz Maksymilian Maszenda wojna na Ukrainie wojna 2023 odbudowa Ukraina polska pomoc

Echa "Resetu". Müller: wzmacnianie obecności USA w Polsce jest elementem budowania bezpieczeństwa

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że obecność amerykańskich wojsk w Polsce wzmacnia bezpieczeństwo naszego kraju. Odniósł się tym samym do ostatniego odcinka serialu TVP "Reset", w którym stwierdzono, iż istotny wpływ na decyzję o losie amerykańskiej tarczy antyrakietowej miała rozmowa Donalda Tuska z Władimirem Putinem w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Maksymilian Maszenda Trójka Reset Rosja stosunki polsko-rosyjskie

"Próba wpłynięcia na wynik wyborów w Polsce". Rzecznik rządu stanowczo o słowach Webera

- To wprost próba wpłynięcia na wynik wyborów w Polsce. Tego typu opowieści są elementem nacisku politycznego, ale też pewnego sygnału do struktur europejskich - ocenił na antenie Programu 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do słów Manfreda Webera na temat Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Piotr Müller Maksymilian Maszenda Trójka

Poboży chciałby Kukiza na listach PiS: wartościowe ogniwo w polskiej polityce, człowiek dużej ideowości

- Paweł Kukiz jest wartościowym ogniwem w polskiej polityce, na pewno człowiekiem dużej ideowości i osobiście bardzo bym się ucieszył, gdyby był jednym z liderów naszych list w najbliższych wyborach - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Maksymilian Maszenda Błażej Poboży Paweł Kukiz Kukiz'15 zjednoczona prawica PiS Solidarna Polska POLSKA polityka

Paweł Kukiz: wszystko wskazuje na to, że wystartujemy w wyborach z listy PiS

- PiS to jedyna partia, która była zainteresowana realizacją kilku naszych postulatów. To jest bardziej związek programowy niż koalicja - mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" Paweł Kukiz, lider koła parlamentarnego Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka partie polityczne Paweł Kukiz wybory parlamentarne wybory w Polsce Sejm polityka Jarosław Kaczyński PiS Maksymilian Maszenda POLSKA