Polskie Radio
Section05
media

Historia "najmłodszego polskiego milionera"

– Piotr K. powinien trafić do więzienia. Zasłużył na to – mówił w Kulisach Spraw Szymon Krawiec, dziennikarz tygodnika "Wprost", który opisywał działania "najmłodszego polskiego milionera". – Jego wszystkie działania mogły narazić poszkodowanych na straty w wysokości 3 milionów złotych – podkreślał gość Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  oszustwa Michał Majewski media społecznościowe przestępczość przestępczość gospodarcza media Polskie Radio 24

"Poprosiliśmy obywateli, by 11 stycznia byli z nami"

Nie słabnie spór w polskim parlamencie. Posłowie opozycji okupują Salę Plenarną i zapowiadają, że jeśli zajdzie taka potrzeba, pozostaną tam do następnego posiedzenia Sejmu, 11 stycznia. –  Potrzebujemy, by PiS przestało pokazywać butę i arogancję, siadło do stołu i zaczęło rozmawiać – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna PiS Sejm protest media dziennikarze Kukiz'15 PSL Marek Kuchciński

Trwa protest w Sejmie. „Opozycja robi z siebie męczenników”

- Apel Marka Sawickiego i całego PSL by odwołać marszałka Kuchcińskiego i o to by na jego miejsce przyszedł Jarosław Kaczyński - który wziąłby wreszcie instytucjonalną odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce - wydaje się dość ciekawym posunięciem. Pytanie tylko czy prezes PiS, któremu zawsze dobrze rządziło się z tylnego siedzenia, będzie chciał wziąć na swoje barki jakąkolwiek odpowiedzialność konstytucyjną – powiedział w Debacie Dnia Łukasz Rogojsz z Newsweek’a. Sytuację w kraju komentował także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 protest Marek Kuchciński Platforma Obywatelska media dziennikarze PiS PSL Marek Sawicki Jarosław Kaczyński

ZDF ma przeprosić za "polskie obozy zagłady"

Niemiecka telewizja ZDF ma przeprosić na swojej stronie internetowej więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz". Tak orzekł Sąd Apelacyjny w Krakowie, zmieniając częściowo wyrok I instancji. – To wielki sukces obrońców dobrego imienia Polski – komentował w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust II wojna światowa Niemcy sądownictwo ZDF media Kraków

”Włączcie Biełsat! Żadnych sojuszy z imperialną Rosją!"

- My jesteśmy wdzięczni tej Polsce, która wspierała Biełsat i nie rozumiemy działań tej Polski, która burzy Biełsat - mówił przedstawiciel proeuropejskiej, demokratycznej opozycji na pikiecie w obronie Biełsatu w Mińsku. Opozycja domagała się wyłączenia na Białorusi rosyjskiego propagandowego kanału NTV i włączenia do sieci kablowych Biełsatu.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Rosja media

Dziennikarze w Sejmie. "To rozwiązanie tymczasowe"

Dziennikarze ponownie mogą wejść do Sejmu. We wtorek o godz. 10 przestało obowiązywać zarządzenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, zakazujące im wstępu do budynku. Jak się okazało, dziennikarze nie mają jednak dostępu do wszystkim miejsc. Gośćmi Debaty Dnia byli Anna Sarzyńska (wPolityce.pl) i Łukasz Lipiński (Polityka Insight).
Zobacz więcej na temat:  Sejm dziennikarstwo dziennikarze media Senat sejm pr24 Stanisław Karczewski Łukasz Lipiński Zuzanna Dąbrowska Marek Kuchciński

Piotr Nisztor: PO deptała wolność mediów

– Ostatnie wydarzenia pokazały ogromną skalę hipokryzji polityków opozycji. Zwłaszcza tych, którzy rządzili przez ostatnie lata – komentował w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor. Dziennikarz Telewizji Republika i „Gazety Polskiej Codziennie” odniósł się do protestów związanych z planami zmian w organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Sejm dziennikarze media Marek Kuchciński sejm pr24

Dziennikarze w Sejmie. "To był sztucznie wygenerowany spór"

Dziennikarze ponownie mogą wchodzić do Sejmu. Dziś rano przestało obowiązywać zarządzenie marszałka Marka Kuchcińskiego sprzed kilku dni, zakazujące im wstępu do budynku. Wcześniej wycofano się z planowanych zmian w zasadach pracy parlamentarnych dziennikarzy, które miały zacząć obowiązywać po nowym roku. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali prof. Maciej Mrozowski z Collegium Civitas i Wojciech Reszczyński ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Sejm dziennikarze media Wojciech Reszczyński