Polskie Radio
Section05
mieszkanie

Jak ozdobić mieszkanie na Wielkanoc? "Do mody wracają motywy ludowe"

Wiosna oraz zbliżająca się Wielkanoc to dobra okazja, by odświeżyć wystrój wnętrza domu, przygotować nowe dekoracje, które, odpowiednio dobrane, mogą sprawić, że zapanuje w nim świąteczny klimat. Do mody wracają również motywy ludowe. 
Zobacz więcej na temat:  mieszkanie domowe porządki dom Wielkanoc dekoracje świąteczne pisanki rośliny kwiaty florystyka społeczeństwo Weronika Puszkar infografika

Polityka mieszkaniowa. Będą niskie kredyty i deregulacja?

W celu zwiąkszenia dostępności mieszkań w Polsce minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman zapowiedział skierowanie do parlamentu pakietu ustaw przewidujących większe dofinansowanie budownictwa społecznego, niskooprocentowane kredyty i deregulację prawa budowlanego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank kredyt budownictwo mieszkanie kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy Krzysztof Hetman Ministerstwo Rozwoju i Technologii infrastruktura

Wystawa "Datament" w Zachęcie. Kształty domów z czterech krajów świata [WIDEO]

- Średnie domostwo z Meksyku, które pokazujemy, ma 140 mkw. Takie są oficjalne dane. Problem z Meksykiem polega natomiast na tym, że w tych samych narodowych zbiorach danych pojawia się również informacja, że ponad 25 proc. społeczeństwa żyje w nieformalnych formach zamieszkiwania, tzw. slumsach, które nie są zupełnie w tych statystykach brane pod uwagę - mówił w Dwójce architekt Marcin Strzała, współautor projektu "Datament".
Zobacz więcej na temat:  architektura mieszkanie mieszkania Aldona Łaniewska-Wołłk Zachęta wystawa galeria Marcin Strzała

Rynek najmu mieszkań. Czy student to ryzykowny lokator?

Najnowsze raporty dotyczące rynku najmu mieszkań mówią o stabilizacji cen. Marzec to dobry czas, by pomyśleć o naszych potrzebach mieszkaniowych - czy chcemy zmienić mieszkanie, szukać czegoś konkretnego. Studenci, postrzegani jako ryzykowni wynajmujący, mogą umocnić swoją pozycję wynajmującego - podpowiadamy, jak to zrobić. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mateusz Kulik mieszkania na wynajem mieszkania mieszkanie wynajem mieszkań nieruchomości wynajem GOSPODARKA

Ceny wynajmu mieszkań zaczną spadać. Czy pęka bańka na rynku nieruchomości?

Opublikowany właśnie raport dotyczący rynku nieruchomości pokazuje pierwsze tendencje zmian. Wyraźnie rosnąca liczba ofert mieszkań na wynajem sprawia, że osoby szukające mieszkania mogą patrzeć z nadzieją w przyszłość. Za to właściciele mieszkań może nie mają jeszcze powodu do niepokoju, ale powinni już mieć świadomość, że eldorado się skończyło.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA mieszkanie wynajem mieszkań nieruchomości Jacek Frentzel Piotr Łodej Trójka

PR24 Zmiany w wakacjach kredytowych. "Przywracanie normalności"

- To rozwiązanie wprowadził poprzedni rząd, którego naczelną zasadą było rozdawanie pieniędzy, czyli zamiast rozwiązywania problemów - zasypywanie ich pieniędzmi. Ten rząd, który ma inne korzenie, powoli będzie się z tego wycofywał, nie może tego zrobić od razu, ale to stopniowe przywracanie normalności - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Krupa, ekonomista, prawnik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Żochowska mieszkanie bankowość kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy GOSPODARKA

Inteligentne, nowoczesne i przyjazne mieszkańcom. Jakie są podstawy dobrze zaprojektowanego osiedla?

Beton, małe odległości od okien i dostęp do światła słonecznego często przez dwie-trzy godziny w ciągu dnia – najnowsze osiedla projektowane są coraz bardziej z myślą o zysku aniżeli dobru mieszkańców. Czy jest możliwość przełamania tego trendu? Jakie są podstawy dobrze zaprojektowanego osiedla?
Zobacz więcej na temat:  Trójka mieszkanie deweloper jakość życia Radosław Nałęcz

PR24 Flipowanie mieszkaniami. O co w tym chodzi? Ekspert wyjaśnia

To, co się działo w ostatnim roku na rynku nieruchomości, było polską specjalnością. Na wielu rynkach zagranicznych ceny spadały i to solidnie, o 15-20 proc. W Polsce był program tanich kredytów, efekt był taki, że popyt u nas nie spadł w takim stopniu, jak gdzie indziej i ceny poszły w górę - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny z portalu "Subiektywnie o finansach". Gość audycji wyjaśnił także, czym jest "flipowanie" nieruchomości i jaki ma wpływ na rynek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jakub Kukla GOSPODARKA mieszkanie mieszkania

ANALIZA Kawalerka czy "kojec dla psa"? Rynek mieszkań nie zna litości

W ostatnim tygodniu portale społecznościowe obiegła informacja o sprzedaży kawalerki w okolicy stacji metra Kabaty w Warszawie. Cena 21 tys. zł za metr nie budziła specjalnego zdziwienia, uwagę natomiast przyciągał metraż, całe mieszkanie miało 10 m2. Czy tak mają wyglądać apartamenty, na które będzie nas stać?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory 2023 mieszkanie mieszkania kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy GOSPODARKA