Polskie Radio
Section05
oligarchowie

Odbudowa Ukrainy. Będzie finansowana z przejętych majątków rosyjskich oligarchów?

Komisja Europejska bada możliwości wykorzystania skonfiskowanych w ramach unijnych sankcji rosyjskich majątków i aktywów do odbudowy Ukrainy. - Zgodnie z prawem międzynarodowym agresor płaci - powiedział wiceszef Komisji Valdis Dombrovskis dodając, że Unia zrobi wszystko, by tak się stało w przypadku Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni sankcje sankcje Unii Europejskiej oligarchowie

Sankcje Polski wobec Rosji. Sprawdź, jakie firmy i osoby znalazły się na liście

50 rosyjskich oligarchów i podmiotów gospodarczych zostało wpisanych na polską listę sankcyjną – o jej powstaniu poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Według ministra polska lista jest uzupełnieniem unijnej listy sankcyjnej i odnosi się do oligarchów i podmiotów rosyjskich, prowadzących realne interesy na terenie naszego kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie sankcje oligarchowie kaspersky lab Mariusz Kamiński MSWiA Rosja

Władze Jersey zamroziły aktywa warte miliardy dolarów. Mogą być powiązane z Abramowiczem

Władze Jersey, terytorium zależnego Wielkiej Brytanii, ogłosiły zamrożenie na mocy nakazu sądowego "aktywów szacowanych na ponad 7 miliardów dolarów, co do których istnieje podejrzenie, że są powiązane" z rosyjskim oligarchą Romanem Abramowiczem - podała agencja AFP.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania sankcje oligarchowie wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Europa

Wizyta prezydenta Niemiec w Polsce. Andzel: rozmowy będą trudne

We wtorkowe południe w Belwederze rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i Niemiec: Andrzeja Dudy i Franka-Waltera Steinmeiera. Głównymi tematami rozmowy mają być wsparcie Ukrainy oraz sytuacja ukraińskich uchodźców w Polsce. - Te rozmowy będą trudne, Niemcy do tej pory niewiele pomagali Ukrainie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Andzel z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek polityka Niemcy Rosja oligarchowie szpieg Służba Kontrwywiadu Wojskowego Andrzej Duda Frank-Walter Steinmeier relacje polsko-niemieckie POLSKA

Wojska Putina szykują się do ataku. Borrell zaapelował o szybkie dostawy broni dla Ukrainy

Josep Borrell podkreślał przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów w Luksemburgu, że w najbliższych dniach spodziewane jest nasilenie działań wojennych przez Rosję i ofensywa na Donbas. Szef unijnej dyplomacji nie wykluczył nałożenia wkrótce kolejnych sankcji na Rosję. Ponadto Borrell zaapelował do krajów członkowskich, by przyspieszyły dostawy broni, której potrzebuje Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Luksemburg Unia Europejska wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe sankcje embargo Rosja oligarchowie Beata Płomecka

Ukraina nacjonalizuje majątek Rosji. Premier Szmyhal: liczymy też na rosyjskie aktywa na świecie

Ukraina nacjonalizuje majątek Rosji na swoim terytorium. Liczy też na wojenne rekompensaty z rosyjskich aktywów zamrożonych na zachodzie. Jak przekazał przekazał szef ukraińskiego rządu Denys Szmyhal codziennie jego kraj, w związku z działaniami wojennymi traci miliardy dolarów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Rosja sankcje Unii Europejskiej sankcje USA oligarchowie Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Europa ŚWIAT

Zablokowane luksusowe jachty oligarchów generują gigantyczne koszty. Nie wiadomo komu wystawiać rachunki

Amore Vero to superjacht o długości 86 m. Należy - zdaniem francuskich władz - do rosyjskiego oligarchy Igora Sieczina, jednego z najbliższych popleczników prezydenta Rosji Władimira Putina, szefa rosyjskiego państwowego koncernu naftowego Rosnieft. Rosyjski oligarcha twierdzi, że Amore Vero nie jest jego, a rachunki za zablokowany jacht się piętrzą - pisze money.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sankcje Rosja oligarchowie

Ujawniono kolekcję jachtów Abramowicza. Są warte prawie miliard dolarów

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz posiada lub jest powiązany z kolekcją pięciu jachtów, których wartość szacuje się na prawie 1 mld dolarów, w tym kilku jednostek, których własność pozostawała tajemnicą aż do tego tygodnia - informuje dziennik "Financial Times".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Londyn Financial Times wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni Rosja oligarchowie sankcje

Tropią ukryte aktywa rosyjskich oligarchów. Na liście jachty, odrzutowce, posiadłości

13 miliardów funtów - to wartość zagranicznych majątków, których właścicielami na całym świecie są oligarchowie bliscy Kremlowi. Tak wynika z dochodzenia dziennikarskiego brytyjskiego "Guardiana" i kolektywu dziennikarzy śledczych Organized Crime and Corruption Reporting Project. A to tylko pieniądze należące do 35 bogaczy, którzy znaleźli się na tzw. liście Nawalnego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni oligarchowie sankcje