Polskie Radio
Section05

podróże

"Tych państw w teorii nie ma, choć w praktyce są namacalne"

- Myślę, że na mapie świata jest obecnie dziesięć, a może nawet więcej państw nieuznawanych. Ja natomiast zajmowałem się tymi geograficznie niezbyt odległymi od Polski, bo leżącymi na obszarze postsowieckim - mówił w Czwórce Tomasz Grzywaczewski, autor książki "Granice marzeń. O państwach nieuznawanych".
Zobacz więcej na temat:  literatura Czwórka Tomasz Grzywaczewski Abchazja Osetia Południowa górski karabach Dominika Klimek

Nieziemskie krajobrazy Salar de Uyuni

Salar de Uyuni w Boliwii to największe solnisko na świecie. Jego powierzchnia ma 10 582 km2. W ciągu dnia panują tam ogromne upały, a nocą temperatura spada nawet do -40 stopni Celsjusza. Solnisko jest pozostałością po pleistoceńskim jeziorze. Indianie wiążą z nim niezwykłą legendę. "PolskieRadio.pl na końcu świata" wybrało się tam, by na własne oczy zobaczyć to niezwykłe miejsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT TYLKO U NAS STYL ŻYCIA polskieradio.pl PolskieRadio.pl na końcu świata podróże zagraniczne

NIK: poziom bezpieczeństwa na kolei nie w pełni zadowalający

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że poziom bezpieczeństwa na kolei w Polsce nie jest w pełni zadowalający, mimo że podmioty za nie odpowiedzialne wypełniają swoje zadania. Według Izby, w poprawie bezpieczeństwa przeszkadzają bariery prawne, finansowe i organizacyjne, związane również z kiepskim stanem technicznym części tras i taboru.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli kolej kolejnictwo bezpieczeństwo

Valparaiso - rajska dolina bohemy artystycznej

Raj w dolinie – tak można przetłumaczyć nazwę chilijskiego miasta, w którym króluje street art. Valparaiso to drugie co do wielkości miasto Chile. Zabytkowe dzielnice pełne charakterystycznych, kolorowych domów w 2003 roku trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. "PolskieRadio.pl na końcu świata" zaprasza na wycieczkę po rajskiej krainie bohemy artystycznej Chile. 
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio.pl na końcu świata polskieradio.pl podróże zagraniczne TYLKO U NAS

Kosmiczna podróż po pustyni [WIDEO]

Kręcono tu sceny do filmu o Jamesie Bondzie, "lądowano na Księżycu" i uprawiano sandboarding, czyli zjazd na desce snowboardowej po... piasku. "PolskieRadio.pl na końcu świata" dotarło w najbardziej suche miejsce na Ziemi, czyli Pustynię Atakama. I mimo, że deszczu pada niewiele, to i tak pojawiają się tam dywany kwiatów.  Zobaczcie porcję ciekawostek prosto z Chile.
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio.pl na końcu świata Chile kosmos polskieradio.pl TYLKO U NAS