Polskie Radio
Section05
polityka

Czerwona kartka od Podlasian

Jeżeli (...) próbuje się nawet na przykładzie tej obwodnicy prowadzić politykę krajową i traktować Podlasie jak poligon doświadczalny, to wielu mieszkańców Podlasia nie chce być królikami doświadczalnymi w takim eksperymencie. I myślę, że to jest na pewno takie odwrócenie się od polityki, ale z drugiej strony też taka czerwona kartka dla tych, którzy manipulują.
Zobacz więcej na temat:  polityka Waldemar Pawlak Sygnały Dnia podlaskie pieniądze Białystok koalicja POLSKA

Oczy na lewicę społeczną - powstaje Porozumienie Lewicy

Obserwuję, że pan prezydent przesunął się bardzo w kierunku centrum, dzisiaj to widać wyraźnie, próbuje szukać tam jakichś rozwiązań, nazwijmy to, w budowaniu jakichś nowych formacji, o czym donosi prasa, sam się określa jako socjal-liberał. Ja, oczywiście, zawsze mam stałe poglądy i zawsze bardziej patrzę w kierunku lewicy społecznej.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sygnały Dnia POLSKA Aleksander Kwaśniewski Andrzej Lepper Warszawa lpr

Koniec z całowaniem w Europie

Ja się cieszę, że skończyło się to przymilanie, to całowanie, jeżeli nie w usta, to w policzki, to takie bratanie się z rosyjskim"niedźwiedziem" przez kolejnych przywódców europejskich, liderów poszczególnych dużych państw Unii. Przypomnę tu kolejno: Chirac, Berlusconi, Schroeder, także Tony Blair, o czym się może mniej teraz pamięta.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja polityka Ryszard Czarnecki Sygnały Dnia POLSKA Europa Kraków

PiS czeka na decyzję Donalda Tuska

Platforma Obywatelska powinna ostatecznie w końcu jednoznacznie opowiedzieć się: albo jest po stronie obrońców tego, z czym walczymy, z czym i oni chcieli walczyć wcześniej, albo przyłączyć się do nas i będziemy razem budować nowe państwo, będziemy dalej prowadzić politykę oczyszczania, naprawy i rozwoju gospodarczego, takiego, jak sobie wymarzyliśmy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk polityka Sygnały Dnia POLSKA Platforma Obywatelska Aleksander Kwaśniewski Andrzej Olechowski

Szczyt energetyczny w Krakowie

Powinniśmy sobie postawić pytanie wykraczające trochę poza perspektywę europejskiej polityki sąsiedztwa: jaka właściwie być powinna wschodnia granica Unii Europejskiej? I pewnie na szczycie będą próby odpowiedzi na to pytanie, co się wiąże naturalnie z tzw. zdolnościami absorpcyjnymi Unii Europejskiej, z Konstytucją i tak dalej, i tak dalej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Wschodnia polityka Sygnały Dnia POLSKA Kraków Kazachstan Europa

Funkcja pod człowieka

Pojawiło się nowe zjawisko w rządzie - wicepremier bez teki, który nie jest ministrem. (...) Na zasadzie tylko chęci chyba zrobienia czegoś miłego dla najbliższego współpracownika pan premier obdarzył funkcją wicepremiera osobę, która swoje dotychczasowe funkcje i role mogła pełnić, nie będą wicepremierem, a będąc sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  Ludwik Dorn polityka Sygnały Dnia Bronisław Komorowski Rosja Unia Europejska POLSKA kancelaria premiera