Polskie Radio
Section05
praca zdalna

Anna Krajewska: zdecydowałam się na powrót do kraju w trakcie pandemii Covid -19

Wróciłam po prawie osiemnastu latach z USA. Mieszkałam w czterech miejscach: Maryland, Washington, Colorado i w Nowym Jorku. Zdecydowałam się na powrót w trakcie drugiej fali pandemii Covid -19. Dla mnie była to decyzja finansowa i logistyczna – wspomina Anna Krajewska.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa USA Nowy Jork Polonia Polonia w USA Bieszczady COVID-19 koronawirus rynek pracy wynagrodzenia praca zdalna Małgorzata Frydrych

HR dla Polaków wracających z emigracji i cudzoziemców

Lista niedociągnięć w polskim HR jest wciąż zbyt obszerna. Procesy rekrutacyjne są koszmarnie długie. Brakuje komunikacji z pracownikiem ubiegającym się o stanowisko na kolejnych etapach przyjmowania go do pracy. Nie ma kultury negocjacji warunków zatrudnienia, pracownik może się zgodzić w całości na ofertę lub zrezygnować – wymienia Monika Oczkowska – McNeal, ekspertka HR z doświadczeniem emigracyjnym.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa praca praca mobilna praca zdalna praca w domu praca w życiu praca za granicą rynek pracy

Eksperci: zmiany w prawie pracy to wyzwanie dla pracodawców

Wchodzące dziś w życie przepisy Kodeksu pracy są korzystne dla pracowników, choć oni sami będą musieli nauczyć się korzystać z nich rozsądnie. Dla pracodawców są one wyzwaniem organizacyjnym i wiążą się z dodatkowymi kosztami administracyjnymi. - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pracownicze Plany Kapitałowe OFE pracodawcy pracownicy prawo praca zdalna kodeks pracy

WYWIAD Praca zdalna i nowe przepisy. Minister Maląg: pomoże wypełniać obowiązki rodzinne i zawodowe

- Nowe, przygotowane przez nas rozwiązanie dotyczące pracy zdalnej, pomoże pracownikom w jeszcze lepszym godzeniu obowiązków rodzinnych i zawodowych. Będzie to też ważne wsparcie dla osób z niepełnosprawnością - powiedziała w rozmowie z PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej POLSKA polityka rząd praca zdalna GOSPODARKA

Wiceminister Szwed: nowe przepisy w prawie pracy to wyjście w stronę pracownika

- Zgodnie z nowymi przepisami, praca zdalna będzie mogła być uzgodniona przy zawieraniu umowy o pracę albo w trakcie zatrudnienia w formie zmiany warunków umowy o pracę. Może to być m.in. praca hybrydowa, prowadzona w domu, a część w zakładzie, stosownie do potrzeb konkretnego pracownika i pracodawcy - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca zdalna kodeks pracy

Praca zdalna po nowemu. Jakie są obowiązki pracodawcy i pracownika?

Wchodzą w życie nowe przepisy w Kodeksie pracy dotyczące m.in. pracy zdalnej. Wprowadzone regulacje mają jasno określić zasady, których powinni przestrzegać pracodawcy i pracownicy. - Możliwość pracy z domu oznacza w praktyce realne oszczędności. I to nie tylko pieniędzy, ale również czasu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paulina Zasempa z SD Worx Poland.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Weronika Puszkar praca w domu praca zdalna Katarzyna Gójska Daniel Wydrych