Polskie Radio
Section05
program 500+

ANALIZA Wsparcie rządu dla rodzin. Miliardy złotych na lepszą przyszłość młodych Polaków

Programy rządowe od lat wspierają polskie rodziny. Miliardy złotych rocznie przeznaczane są na pomoc społeczeństwu, zagwarantowanie łatwiejszego startu w przyszłość i tworzenie perspektyw dla najmłodszych Polaków. Przypominamy sztandarowe projekty rządowe leżące u podstaw polityki prorodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ rodzina społeczeństwo program 500+ infografika

Rząd chce wprowadzić kryteria dochodowe w 500+? Poseł PiS: absolutnie dementuję takie doniesienia

- Słowa Artura Sobonia mogły zostać źle zrozumiane bądź przekręcone. Rząd PiS jest przeciwny wprowadzaniu kryteriów dochodowych do programu 500+. Absolutnie dementuję doniesienia o rzekomym planie wprowadzania takich rozwiązań - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, odnosząc się do artykułu na portalu Gazeta.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 500+ społeczeństwo Artur Soboń Prawo i Sprawiedliwość POLSKA program 500+

Premier odpowiada poseł Leszczynie ws. 500+: to wsparcie, o jakim przed rządami PiS trudno było w ogóle pomyśleć

Mateusz Morawiecki powiedział, że program 500+ był rewolucją politycznej wyobraźni. - Okazało się, że państwo może naprawdę realizować poważną i odważną politykę prorodzinną - podkreślił. Premier zaznaczył również, że dzięki działaniom rządu - oprócz programów społecznych - w ostatnich latach doszło do podwyżki średnich zarobków oraz podwyżki pensji minimalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier 500+ Izabela Leszczyna program 500+ polityka społeczeństwo

"Świadczeniobiorcy nie poniosą żadnych strat". Nowelizacja ustawy dot. 500+

Senat rozpatrzył nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która zakłada, że wnioski o świadczenie w ramach programu "Rodzina 500 plus" będzie można składać wyłącznie w sposób elektroniczny. Wypłatę środków otrzymywać jedynie w formie bezgotówkowej na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina rodzice dzieci polityka program 500+

"Nie zgodziliśmy się na przywożenie do Polski ludzi siłą". Andrzej Duda w wywiadzie dla Fox News

Prezydent Andrzej Duda przekonywał w amerykańskiej telewizji Fox News, że w Polsce przestrzegana jest praworządność, a niektórzy przedstawiciele opozycji rozpowszechniają kłamstwa na temat sytuacji w kraju. W wywiadzie dla konserwatywnego publicysty Tuckera Carlsona polski prezydent mówił też o sprzeciwie wobec przymusowej relokacji migrantów i o realizowanych przez obecny rząd programach społecznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda imigranci w Europie USA rodzina program 500+