X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
protest

Szef ZNP: obecnie nie ma przesłanek do rezygnacji ze strajku

- Na ten moment nie ma żadnych przesłanek, okoliczności, informacji, które dawałyby powód do rozpatrywania możliwości rezygnacji ze strajku - powiedział Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wyraził ubolewanie, że rząd nie przedstawił wcześniej związkom materiałów, które będą przedmiotem negocjacji w niedzielę wieczorem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA nauczyciel protest strajki Sławomir Broniarz

Rząd przedstawił nowy kontrakt społeczny dla nauczycieli

- Proponujemy unowocześnienie systemu gwarantującego podwyżki wynagrodzeń w oświacie - poinformowała wicepremier Beata Szydło. - Dzisiejsza propozycja rządu tylko zaognia konflikt, a nie łagodzi - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz. Na ofertę rządu zgodzili się przedstawiciele oświatowej "Solidarności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło nauczyciel protest Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego

Zakończył się protest rolników w Warszawie

Po godz. 16.00 przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa zakończył się protest rolników zorganizowany przez AGROunię. Od 8:00 rano kilkaset osób z całej Polski manifestowało na Placu Zawiszy, Rondzie Dmowskiego i przed Sejmem. Po 15:00 rolnicy z AGROunii przeszli przed Ministerstwo Rolnictwa. Wejścia do tego budynku pilnowali funkcjonariusze policji. Zarówno protest przed Sejmem, jak i przed siedzibą resortu, nie były na trasie manifestacji zgłoszonej w warszawskim ratuszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa rolnicy protest mazowieckie regiony

Kolejna tura negocjacji rządu z nauczycielami. Czas na rozpatrzenie propozycji

O godz. 13.00 mają zostać wznowione rozmowy w sprawie podwyżek dla pracowników oświaty. Podczas wczorajszej rundy związki wycofały się z żądania 1000 zł podwyżki i zaproponowały 30-procentową podwyżkę od 1 stycznia 2019 roku. Według propozycji rządowej nauczyciele od września mieliby dostać 9 proc. podwyżki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA związki zawodowe Beata Szydło nauczyciel protest

Debata dnia. O pieniądze upomną się inne grupy społeczne?

Wydaje się, że negocjacje idą w tym kierunku, że strony związkowa i rządowa będą w stanie się dogadać. Jednak dla rządu może to być krótkotrwały sukces, bo inne grupy społeczne mogą się upomnieć o podwyżki – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Jarosław Włodarczyk. O proteście nauczycieli mówiła także Edyta Hołdyńska z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Związek Nauczycielstwa Polskiego edukacja protest