Polskie Radio
Section05
przedsiębiorca

Helena Rubinstein - Polka, która zrewolucjonizowała branżę kosmetyczną

1 kwietnia 1965 roku w Nowym Jorku zmarła Helena Rubinstein. Mimo skromnego pochodzenia, dzięki własnej inteligencji i przedsiębiorczości zbudowała imperium kosmetyczne, które już za jej życia było wyceniane na sto milionów dolarów. Produkty sygnowane jej nazwiskiem po dziś dzień są uznawane za niezwykle luksusowe.  
Zobacz więcej na temat:  kosmetyki HISTORIA przedsiębiorca Australia geniusz biznes Kraków

Twoja firma wdraża innowacyjną technologię? Ruszył nabór wniosków o kredyt technologiczny

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o kredyt technologiczny w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) - poinformował resort funduszy. Jest to wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrażają innowacyjną technologię.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA technologie BGK Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej POLSKA przedsiębiorca firma

Minister finansów: Polki są coraz bardziej aktywne zawodowo

Statystyczna Polka jest lepiej wykształcona niż statystyczny Polak i jest jedną z lepiej wykształconych kobiet w Europie, powyżej średniej europejskiej jest też liczba kobiet na stanowiskach menedżerskich. Takie dane przedstawiła na konferencji "Polka XXI wieku", zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet, minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kobieta przedsiębiorca przedsiębiorstwo Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska POLSKA społeczeństwo

Prezydent podpisał ustawę o fundacji rodzinnej. Umożliwi utrzymywanie biznesu przez pokolenia

Podpisana przez prezydenta ustawa o fundacji rodzinnej umożliwi utrzymywanie majątku i biznesu w rodzinie przez pokolenia - podkreślił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że fundacja taka pozwoli akumulować polski kapitał i budować silne marki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA przedsiębiorstwo przedsiębiorca legislacja firma Ministerstwo Rozwoju Waldemar Buda Olga Semeniuk POLSKA

Premier Morawiecki: pandemia, wojna i putinflacja nie dobijają polskich firm tak, jak rządy Tuska

Szef rządu zamieścił na Facebooku oraz Twitterze wpis, do którego dodał grafikę dotyczącą skali upadłości firm w latach 2010-2022. Jak ocenił Mateusz Morawiecki "nawet pandemia, wojna za granicą, putinflacja i kryzys energetyczny nie są razem w połowie tak skuteczne w dobijaniu polskich firm jak rządy Donalda Tuska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Donald Tusk inflacja PiS Platforma Obywatelska przedsiębiorca

Rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej. Resort rozwoju chce zachęcać do nowych inwestycji

Rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej ma zachęcać do przeprowadzania nowych inwestycji. Jeśli zmiany, w tym ta dotycząca momentu skorzystania ze zwolnienia podatkowego, będą identyfikowane przez przedsiębiorców jako bariera, MRiT wypracuje rozwiązania łagodzące - poinformował resort.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju firma inwestycje ulga podatkowa przedsiębiorca