Polskie Radio
Section05
składka zus

System EESSI usprawni wymianę informacji dot. ubezpieczeń

Dzięki systemowi informatycznemu EESSI kontakt m.in. z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych ma być łatwiejszy i wygodniejszy. Jak podkreśliła prezes Gertruda Uścińska, będzie to dotyczyło przede wszystkim ok. 100 tys. pracowników instytucji zabezpieczenia społecznego z całej Unii Europejskiej. Na zmianach skorzystają miliony mieszkańców naszego kontynentu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ZUS ubezpieczenia składka zus Anna Grabowska

Składki ZUS dla firm. Rzecznik MŚP: system wymaga reformy

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw w liście do premiera Mateusza Morawieckiego pisze, że na wielu mikroprzedsiębiorców padł "blady strach" po tym, jak pojawiły się informacje o dużym wzroście składek ZUS w 2020 roku.  Dopóki będzie istniał ryczałtowy ZUS, dopóty będzie on niszczył miejsca pracy i stanowił barierę dla małego biznesu - podkreślił Adam Abramowicz i dodał, że liczy na reformę systemu.
Zobacz więcej na temat:  składka zus firma

Projekt PSL ws. emerytur trafi do "zamrażarki sejmowej"?

-  9 milionów emerytów i rencistów ma głodowe wypłaty. Cieszę się, że projekt będzie dalej procedowany, ale mam nadzieję, że nie utknie w zamrażarce - mówi w audycji "W samo południe" Mieczysław Kasprzak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ten sposób odniósł się do projektu o emeryturach, jaki złożyli Ludowcy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL emerytura senior podatek dochodowy składka zus Antoni Trzmiel