X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
składka zus

Projekt ustawy o małej działalności gospodarczej

W czwartek Ministerstwo Rozwoju zaprezentuje ostateczną wersję projektu ustawy o małej działalności gospodarczej. Celem jest likwidacja ryczałtowych składek ZUS i NFZ i zastąpienie ich daniną pobieraną w zależności od przychodu. O tych zmianach rozmawiali goście audycji Rządy Pieniądza: Marek Zuber (publicysta ekonomiczny), Cezary Mech (b. wiceminister finansów) i Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia praca ZUS urząd skarbowy składka zus

Oszczędzanie długoterminowe Polaków

Program budowy kapitału, który jest elementem tzw. planu Mateusza Morawieckiego ma przekonać Polaków do długoterminowego oszczędzania. O nowym systemie emerytalnym, programach 500 Plus i Mieszkanie Plus rozmawiali w Debacie Poranka Włodzimierz Stasiak (BGK Nieruchomości), Paweł Pytel (Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie) i Piotr Bujak (PKO BP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 oszczędności oszczędzanie Mateusz Morawiecki wiek emerytalny w Polsce program 500+ Mieszkanie Plus Wojciech Surmacz emerytura składka zus

Ozusowanie umów o dzieło nie rozwiąże problemu emerytur?

Oskładkowanie umów o dzieło nie rozwiąże żadnego problemu, a może doprowadzić do rozrostu szarej strefy – uważa dr Wojciech Nagel, ekspert Business Center Club ds. ubezpieczeń społecznych i pracy. I choć rząd nie ma na razie w tej kwestii sprecyzowanego stanowiska, to co jakiś czas ten pomysł się pojawia. Umowy o dzieło to margines.
Zobacz więcej na temat:  umowa o dzieło składka zus zus składki Błażej Prośniewski Sylwia Zadrożna Dariusz Kwiatkowski pracodawcy pracownicy