X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
samozatrudnienie

Czy test przedsiębiorcy spełni swoje zadanie?

Na czym polegać będą testy przedsiębiorcy,i czy spełnią swoje zadanie zapowiadane przez Ministerstwo Finansów i czy faktycznie przyczynią się do likwidacji szarej strefy przedsiębiorczości, i pozyskania do budżetu 1,2 mld zł, zastanawiał się w audycji bardzo ważny Projekt radiowej Trójki Maciej Stańczuk, przedsiębiorca z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  firma finanse samozatrudnienie Arkadiusz Ekiert Bardzo Ważny Projekt

To nie koniec umów cywilno-prawnych

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zaproponowała nowe regulacje w zakresie Prawa Pracy, m.in: wydłużenie czasu umów o pracę na okres próbny, 26 dni urlopu dla każdego pracownika i koniec z wypychaniem pracowników na samozatrudnienie. O zmianach mówiła w Polskim Radiu 24: mec. Agnieszka Bagieńska-Petryka, specjalistka w zakresie prawa pracy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gospodarka polska prawo pracy Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny samozatrudnienie

Samozatrudnienie. "Mamy problemem ucieczki od prawa pracy"

Korzyści z samozatrudnienia często odnosi jedynie pracodawca. Pracownik nie ma w takim przypadku jakiejkolwiek ochrony socjalnej, a jeśli jego dochody są niskie, konieczność prowadzenia działalności gospodarczej sprawia, że zarabia jeszcze mniej. M.in. o zmuszaniu pracowników do zakładania własnej działalności rozmawiali w Polskim Radiu 24 Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) i Marek Lewandowski (NSZZ Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polskie Radio 24 praca praca mobilna samozatrudnienie