Polskie Radio
Section05
smarfon

Włoski rząd zatwierdził zmiany w kodeksie drogowym. Wzrosły kary za używanie telefonu w czasie jazdy

Nawet 2,6 tys. euro mandatu i zawieszenie prawa jazdy za korzystanie z telefonu podczas kierowania samochodem oraz obowiązek zakładania kasku na hulajnodze - to niektóre ze zmian w projekcie nowelizacji przepisów ruchu drogowego, zatwierdzonym w poniedziałek przez włoski rząd.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy przepisy drogowe prawo jazdy telefon telefony komórkowe smarfon

Cyfrowa autoagresja – powszechne zjawisko, o którym nie wiedzą rodzice

Kiedy myślimy o autoagresji, do głowy przychodzą nam czyny związane ze wszystkim, co fizyczne. Okazuje się jednak, że autoagresja może być nie tylko fizyczna, ale też cyfrowa. Jest to zjawisko, co do którego świadomość społeczna jest znikoma. Jego źródła możemy szukać w coraz częściej zacierającej się wśród młodych osób granicy między rzeczywistością a światem wirtualnym.  
Zobacz więcej na temat:  smarfon cyfrowa rewolucja Strefa Rodzica radio dla dzieci radio dla rodziców smartfony

"Uzależnienie i problemy rozwojowe". Psycholog o następstwach używania smartfonów przez dzieci

- Dziecko, które wiele godzin przesiaduje przed ekranem, może trwale uszkodzić sobie mózg - zwróciła uwagę psycholog Bogna Białecka. Według niej długofalowym zadaniem jest zmiana kultury w Polsce. Chodzi o to, aby normą było nieposiadanie smartfona przez dziecko i aby jego brak nie powodował wykluczenia z grupy. Autorka poradników o wychowywaniu i prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii była jednym z gości konferencji "Uwaga! Smartfon", zorganizowanej w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo psychologia dzieci smarfon adhd

Tylko dla Twoich oczu. Szyfrowane komunikatory internetowe

Epoka SMS-ów już dawno za nami. Dziś naszym ulubionym sposobem porozumiewania się (oprócz kontaktu twarzą w twarz), jest korzystanie z komunikatorów internetowych. Komunikacja z drugim człowiekiem powinna iść w parze z poczuciem bezpieczeństwa. Nie chcemy przecież, by nasze słowa czy zdjęcia wpadły z niepowołane ręce. W tym celu warto wyposażyć się w szyfrowany komunikator, który zabezpieczy nas przed wyciekiem danych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Mateusz Drozda telefony komórkowe telefon smarfon internet sieć online komunikator komunikatory szyfrowanie szyfrowanie danych bezpieczeństwo danych bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo w internecie

11 wskazówek, by przedłużyć czas pracy baterii

Telefon komórkowy służy nam dziś nie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania smsów, wymagamy od niego, by łączył nas z siecią, robił wyraźne zdjęcia, umożliwiał słuchanie muzyki, wyznaczał najlepszą trasę, a przede wszystkim, by działał jak najdłużej. Dzięki kilku prostym sposobom jest to możliwe!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA smarfon telefony komórkowe aplikacje mobilne bateria ładowarka powerbank energia