Polskie Radio
Section05
smarfon

"Uzależnienie i problemy rozwojowe". Psycholog o następstwach używania smartfonów przez dzieci

- Dziecko, które wiele godzin przesiaduje przed ekranem, może trwale uszkodzić sobie mózg - zwróciła uwagę psycholog Bogna Białecka. Według niej długofalowym zadaniem jest zmiana kultury w Polsce. Chodzi o to, aby normą było nieposiadanie smartfona przez dziecko i aby jego brak nie powodował wykluczenia z grupy. Autorka poradników o wychowywaniu i prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii była jednym z gości konferencji "Uwaga! Smartfon", zorganizowanej w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo psychologia dzieci smarfon adhd

Tylko dla Twoich oczu. Szyfrowane komunikatory internetowe

Epoka SMS-ów już dawno za nami. Dziś naszym ulubionym sposobem porozumiewania się (oprócz kontaktu twarzą w twarz), jest korzystanie z komunikatorów internetowych. Komunikacja z drugim człowiekiem powinna iść w parze z poczuciem bezpieczeństwa. Nie chcemy przecież, by nasze słowa czy zdjęcia wpadły z niepowołane ręce. W tym celu warto wyposażyć się w szyfrowany komunikator, który zabezpieczy nas przed wyciekiem danych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Mateusz Drozda telefony komórkowe telefon smarfon internet sieć online komunikator komunikatory szyfrowanie szyfrowanie danych bezpieczeństwo danych bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo w internecie

11 wskazówek, by przedłużyć czas pracy baterii

Telefon komórkowy służy nam dziś nie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania smsów, wymagamy od niego, by łączył nas z siecią, robił wyraźne zdjęcia, umożliwiał słuchanie muzyki, wyznaczał najlepszą trasę, a przede wszystkim, by działał jak najdłużej. Dzięki kilku prostym sposobom jest to możliwe!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA smarfon telefony komórkowe aplikacje mobilne bateria ładowarka powerbank energia