Polskie Radio
Section05
ubezpieczenie samochodu

Marek Zagórski: idziemy w kierunku aplikacji mobilnych

- Dążymy do tego, by jak najwięcej spraw można było obsługiwać przy pomocy narzędzi cyfrowych, także przy pomocy smartfona - powiedział w Polskim Radiu 24 minister cyfryzacji Marek Zagórski. Od 23 kwietnia na przykład do potwierdzenia swojej tożsamości na poczcie można będzie użyć smartfona - zamiast dowodu osobistego.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Cyfryzacji POLSKA aplikacja mobilna cyfryzacja poczta prawo jazdy dowód rejestracyjny ubezpieczenie samochodu

Ekspert: zabijemy rynek napraw bezgotówkowych

- Pierwotnie ustawa miała uregulować działalność tzw. kancelarii odszkodowawczych. Tak, by wyeliminować patologie związane z ich działalnością, m.in. nielegalne pozyskiwanie danych osób poszkodowanych. Przedmiotem regulacji miała być też kwestia wynagrodzeń dla tych kancelarii. Jednak nowe zapisy, które pojawiły się w projekcie ustawy to wylewanie dziecka z kąpielą – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Tuzinek ze Związku Dealerów Samochodów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia wypadek samochody motoryzacja

Jazda bez dowodu i polisy OC. Na co zwrócić uwagę?

Zgodnie z nowymi przepisami, kierowcy nie będą już karani za brak przy sobie polisy OC i dowodu rejestracyjnego. To efekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Zmiany mogą jednak powodować u kierowców pewne wątpliwości, dotyczące na przykład tego, co zrobić, gdy dojdzie do stłuczki. O tym, jak postępować w takiej sytuacji i co dla zmotoryzowanych oraz rynku oznaczają nowe przepisy, Dariusz Kwiatkowski rozmawiał z Piotrem Liwszicem, specjalistą ds. ochrodny danych w firmie ODO 24.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenie samochodu kierowcy