Polskie Radio
Section05

USA

"Korzyści za przysługi polityczne". Maciej Kożuszek o sprawie Huntera Bidena

- Mamy tu powtórzenie tego samego mechanizmu, z którym mieliśmy do czynienia z Hilary Clinton. Politycy partii Demokratycznej, widząc, że trudno jest przyjmować korzyści majątkowe za przysługi polityczne, znaleźli prosty wybieg - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek, publicysta "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Polskie Radio 24 Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA Ameryka Północna ŚWIAT Maciej Kożuszek Michał Rachoń

CNN atakuje Polskę fake newsem o „strefach wolnych od LGBT”. Jest reakcja ambasady w USA

Ambasada Polski w USA opublikowała list, w którym odniosła się do reportażu telewizji CNN o osobach ze środowisk LGBT w Polsce. Zapewniła, że wszyscy ludzie w Polsce, w tym członkowie społeczności LGBT, mają pełne prawo do ochrony przed nienawiścią, przemocą i dyskryminacją, a polskie władze z zadowoleniem przyjmują dialog z przedstawicielami tej społeczności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka LGBT

USA: coraz bliżej szczepionki na COVID-19. Ekspert ujawnia postęp badań

Dyrektor Krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci przewiduje, że w listopadzie lub grudniu, będzie mógł powiedzieć czy niektóre potencjalne szczepionki COVID-19 są bezpieczne i skuteczne. Zdaniem epidemiologa, gdyby udowodniono, że szczepionki, które obecnie przechodzą badania kliniczne, są bezpieczne i skuteczne, mogłyby być w USA szeroko dostępne od kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus COVID-19 Ameryka Północna pandemia

Przedwyborcze sondaże niekorzystne dla Trumpa. Lasota: podobnie było w 2016 r.

Sondaże przed wyborami prezydenckimi w USA są dla Donalda Trumpa niekorzystne, ale - jak powiedziała w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, korespondentka z Waszyngtonu - wielu obywateli tego kraju odda na niego głos, choć na razie się do tego nie przyznają. - Bardzo podobne różnice wskazywały sondaże przed poprzednimi wyborami - dodała.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump Joe Biden Ameryka Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA Irena Lasota Antoni Opaliński Polskie Radio 24

Komentarz Jaki będzie wpływ pandemii na wybory w USA?

Przed pandemią Donald Trump miał znaczną przewagę nad przeciwnikami. Wskaźniki gospodarcze Stanów Zjednoczonych były na świetnym poziomie, a on sam mógł pochwalić się wieloma zrealizowanymi obietnicami. Koronawirus znacząco wpłynął jednak na notowania obecnie urzędującego prezydenta i w sondażach zaczął zyskiwać kandydat Demokratów, Joe Biden. - Prosta droga Trumpa do zwycięstwa wydaje się obecnie znacznie bardziej wyboista - oceniał w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone wybory w USA ŚWIAT Joe Biden Donald Trump polityka pandemia koronawirus COVID-19