Polskie Radio
Section05
Afryka

Włochy: spadek liczby zmarłych i zakażeń w ciągu ostatniej doby. COVID-19 na świecie

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarły 482 osoby zakażone koronawirusem, czyli o 93 mniej niż poprzedniego dnia. Minimalnie w stosunku do ubiegłej doby spadła liczba nowych przypadków. Stwierdzono ich blisko trzy i pół tysiąca. Na bieżąco śledzimy wszystkie informacje związane z pandemią COVID-19 na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Afryka Australia koronawirus pandemia COVID-19 kwarantanna choroby zakaźne

Tragiczny rekord we Francji: 1,4 tys. zmarłych tej doby, w sumie już ponad 10 tys. COVID-19 na świecie

1417 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby - poinformował dyrektor generalny ds. zdrowia Jerome Salomon. 597 zmarło w szpitalach, a 820 - w domach opieki nad seniorami. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 10328. Dane z wtorku to najwyższa dobowa liczba zgonów od początku pandemii. Trudna sytuacja jest też w USA, Hiszpanii, we Włoszech. Portal PolskieRadio24.pl na bieżąco relacjonował sytuację dotyczącą pandemii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Afryka Austria USA Włochy Hiszpania Chiny koronawirus COVID-19 pandemia choroby zakaźne

RELACJA Ponad 10 tysięcy ofiar koronawirusa i przeszło 350 tysięcy zakażonych w USA. Pandemia na świecie

Liczba stwierdzonych infekcji koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła już 350 tysięcy. Ponad 10 tysięcy Amerykanów zmarło z powodu COVID-19, z czego prawie połowa w stanie Nowy Jork. Rośnie też liczba zgonów w innych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, we Francji, we Włoszech. Tak relacjonowaliśmy poniedziałkowe (06.04) wydarzenia ze świata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Australia Afryka koronawirus COVID-19 choroby zakaźne pandemia

69 tysięcy ofiar śmiertelnych, zakażonych ponad milion 260 tysięcy osób. Pandemia na świecie

Na całym świecie zmarło do tej pory ponad 69 tys. ofiar, a zakażonych jest milion 266 tysięcy - to najnowsze dane podawane przez amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii. Udało się też wyleczyć 261 tysięcy osób. Zapraszamy do prześledzenia relacji, gromadzącej ważne informacje o przebiegu pandemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Afryka koronawirus COVID-19 pandemia choroby zakaźne