Polskie Radio
Section05
Afryka

RELACJA Ponad 10 tysięcy ofiar koronawirusa i przeszło 350 tysięcy zakażonych w USA. Pandemia na świecie

Liczba stwierdzonych infekcji koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła już 350 tysięcy. Ponad 10 tysięcy Amerykanów zmarło z powodu COVID-19, z czego prawie połowa w stanie Nowy Jork. Rośnie też liczba zgonów w innych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, we Francji, we Włoszech. Tak relacjonowaliśmy poniedziałkowe (06.04) wydarzenia ze świata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Australia Afryka koronawirus COVID-19 choroby zakaźne pandemia

69 tysięcy ofiar śmiertelnych, zakażonych ponad milion 260 tysięcy osób. Pandemia na świecie

Na całym świecie zmarło do tej pory ponad 69 tys. ofiar, a zakażonych jest milion 266 tysięcy - to najnowsze dane podawane przez amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii. Udało się też wyleczyć 261 tysięcy osób. Zapraszamy do prześledzenia relacji, gromadzącej ważne informacje o przebiegu pandemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Afryka koronawirus COVID-19 pandemia choroby zakaźne

Koronawirus na świecie. Czesi walczą z fake newsami, puste półki w brytyjskich sklepach

Czeska policja poszukuje osoby, która w internecie rozsiewała plotki o zamknięciu Pragi i wprowadzeniu godziny policyjnej. W Wielkiej Brytanii publiczna służba zdrowia przejmuje kontrolę nad prywatnymi szpitalami, a rząd apeluje, aby nie kupować żywności na zapas. Śledzimy najnowsze informacje dotyczące koronawirusa na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Azja Ameryka Afryka RELACJA koronawirus pandemia COVID-19

Polska pomaga Sudańczykom. Głoduje tam około 7 milionów osób

Warta 43 tysiące żywność trafi dzięki pomocy z Polski do mieszkańców Sudanu Południowego. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej poinformowało o wysłaniu do Sudańczyków transportu specjalistycznej żywności. Zakupiono ją ze zbiórki wśród Polaków. Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, gdzie wiele osób mierzy się z głodem.
Zobacz więcej na temat:  Sudan Południowy Sudan Afryka ŚWIAT pomoc akcja charytatywna polska pomoc