Polskie Radio
Section05
Andrzej Szczęśniak

Polityka klimatyczna Polski. Czy słychać nasz głos?

- Polski węgiel jest ofiarą naszej obecności w Unii Europejskiej i ofiarą tego, że Polska nie podejmuje zdecydowanych kroków - powiedział w "Debacie Społeczno-Gospodarczej" Polskiego Radia 24 ekspert rynku energetycznego Andrzej Szczęśniak. Goście Anny Grabowskiej dyskutowali o polityce klimatycznej naszego kraju i tym, jak postrzegają ją inne kraje.
Zobacz więcej na temat:  szczyt klimatyczny w Katowicach energetyka społeczeństwo Polskie Radio 24 Andrzej Szczęśniak węgiel POLSKA

"Największa zmowa cenowa w historii ostatnich lat"

Notowania ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych zwyżkują, bo okazało się, że amerykańskie zapasy surowca spadły do 1,4 mln baryłek, a nie jak wcześniej podawano - wzrosły o prawie 5 mln baryłek. Analitycy Goldman Sachs widzą też ryzyka dla rynków ropy związane z Iranem - informują maklerzy. O przyczynach i rozwiązaniach w takiej sytuacji mówił w Polskim Radiu 24 ekspert rynku paliw Andrzej Szczęśniak.
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw Andrzej Szczęśniak ropa naftowa USA Arabia Saudyjska Rosja

Nowe normy emisji CO2 uchwalone przez Parlament Europejski

Parlament Europejski przegłosował stanowisko w sprawie kształtu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 (ETS). Polskim eurodeputowanym udało się złagodzić jego zapisy, by chronić przemysł i energetykę – m.in. dzięki nim cena energii nie wzrośnie. O unijnych regulacjach energetycznych mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Szczęśniak, ekspert ds. energetyki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emisja co2 Parlament Europejski energia Andrzej Szczęśniak ekologia