X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Szczęśniak

Polityka klimatyczna Polski. Czy słychać nasz głos?

- Polski węgiel jest ofiarą naszej obecności w Unii Europejskiej i ofiarą tego, że Polska nie podejmuje zdecydowanych kroków - powiedział w "Debacie Społeczno-Gospodarczej" Polskiego Radia 24 ekspert rynku energetycznego Andrzej Szczęśniak. Goście Anny Grabowskiej dyskutowali o polityce klimatycznej naszego kraju i tym, jak postrzegają ją inne kraje.
Zobacz więcej na temat:  szczyt klimatyczny w Katowicach energetyka społeczeństwo Polskie Radio 24 Andrzej Szczęśniak węgiel POLSKA

"Największa zmowa cenowa w historii ostatnich lat"

Notowania ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych zwyżkują, bo okazało się, że amerykańskie zapasy surowca spadły do 1,4 mln baryłek, a nie jak wcześniej podawano - wzrosły o prawie 5 mln baryłek. Analitycy Goldman Sachs widzą też ryzyka dla rynków ropy związane z Iranem - informują maklerzy. O przyczynach i rozwiązaniach w takiej sytuacji mówił w Polskim Radiu 24 ekspert rynku paliw Andrzej Szczęśniak.
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw Andrzej Szczęśniak ropa naftowa USA Arabia Saudyjska Rosja

Nowe normy emisji CO2 uchwalone przez Parlament Europejski

Parlament Europejski przegłosował stanowisko w sprawie kształtu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 (ETS). Polskim eurodeputowanym udało się złagodzić jego zapisy, by chronić przemysł i energetykę – m.in. dzięki nim cena energii nie wzrośnie. O unijnych regulacjach energetycznych mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Szczęśniak, ekspert ds. energetyki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emisja co2 Parlament Europejski energia Andrzej Szczęśniak ekologia